aktualizacja 

Ludzie zbulwersowani. Zobaczcie, co puścili w telewizji

3

Każdy, kto chociaż raz oglądał jakiś program na TTV wie, że treści, które są tam publikowane, wywołują wiele emocji. Często są niestety związane z krzywdzącymi stereotypami. Widać to na przykładzie "Królowych życia". Teraz TTV ruszyła z nowym programem, "Kanapowczynie".

Ludzie zbulwersowani. Zobaczcie, co puścili w telewizji
(Instagram, TTV)

"Kanapowczynie" to program TTV bazujący na "Kanapowcach". Seria, która pokazywała historię otyłych mężczyzn odzyskujących formę dzięki treningom i diecie, miała aż cztery sezony. Odcinki seriali TTV zawsze wywołują lawinę skrajnych komentarzy, jednak odcinek 2. wspomnianej produkcji był chyba kroplą przepełniająca czarę goryczy.

W programie uczestniczki miały za zadanie pokonać niedostosowany do ich możliwości tor przeszkód. Kobiety musiały wypełniać podczas jego przechodzenia… obowiązki domowe stereotypowo przypisywane tylko ich płci. W tle słychać było "żartobliwe" komentarze trenerów.

To są normalne czynności, a nie fizyka kwantowa – śmiał się trener w programie TTV "Kanapowczynie".

Oliwy do ognia dolewał fakt, że mężczyźni w analogicznym programie nie musieli skręcać szafek i zmieniać kół w samochodzie, a przechodzili profesjonalny trening pod okiem wyrozumiałych specjalistów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ważyła 160 kg. Przytyła po śmierci ojca

To, jak bardzo tor niedostosowany był do możliwości uczestniczek, potwierdza fakt, że przy "zwykłym wieszaniu zasłonek" do jednej z nich musiała przyjechać ambulansem pomoc lekarska. Jak zareagowało na tę sytuację TTV?

Opublikowało o zdarzeniu post na Instagramie. "3 interwencje ratowników podczas 1 zadania" z wymownym wielokropkiem na końcu, brzmiał tytuł posta.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Komentarze zbulwersowanych widzów

- Żenująca konkurencja z tymi firankami. Ja sama mam 170 cm wzrostu i z krzesła jest mi ciężko, a tu widać, że większość jest niższa – można przeczytać w jednym z wpisów.

Cały program podsumowuje inny komentarz, pod tym samym postem:

I to jest super doprowadzać kobiety do takiego stanu? Serio? Sprzedajecie ludzką chorobę, ludzkie tragedie i wywołujecie u tych kobiet poczucie winy. Nie tak się leczy tę chorobę, nie tak to wygląda – cytuje RadioZet.

Telewizja TTV odpowiedziała na powyższy komentarz.

- To zadanie pokazało dziewczynom, że droga do osiągnięcia celu nie zawsze będzie usłana różami. Aby osiągnąć sukces, trzeba się też czasem ubrudzić i przełamać swoje granice – broni się TTV.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić