Magda Mołek ostro o "cnotach niewieścich". Zapewnia, że nie da się "zagonić do kąta"

33

Słowa doktora Pawła Skrzydlewskiego, doradcy ministra edukacji Przemysława Czarnka, o tym, że szkoły w Polsce powinny zająć się "ugruntowaniem dziewcząt do cnót niewieścich", wzburzyły wiele osób. Wśród gwiazd najostrzej odniosła się do sprawy Magda Mołek, która napisała wprost, co myśli o tego typu konceptach.

Magda Mołek ostro o "cnotach niewieścich". Zapewnia, że nie da się "zagonić do kąta"
Magda Mołek opublikowała mocny wpis na Instagramie (fot. AKPA)

Najnowszy wpis Magdy Mołek na Instagramie już na wstępie pokazuje, że gwiazda ledwo hamuje się w słowach w odniesieniu do tego, co dzieje się w Polsce w kontekście praw kobiet.

"Gorąco! Trzeba więc na zimno potraktować te wszystkie kołtuńskie, bogobojne, zakłamane, średniowieczne próby zaganiania nas do kąta" –napisała Mołek pod zdjęciem w bikini, które zostało wykadrowane na twarz i biust.

Prezenterka, mocno wzburzona słowami dr Pawła Skrzydlewskiego o tym, jak ma wyglądać przedmiot wychowania do życia w rodzinie, w dalszej części uderza jeszcze mocniej:

"Trzymajcie swoje ciężkie umysły i lepkie łapska z dala od Kobiet i naszej Wolności! A już od naszych dzieci - w szczególności!!!".

Była prowadząca "Dzień Dobry TVN" pokusiła się w swoim poście także o parafrazę słów Skrzydlewskiego. Tym samym zaobserwowała "w kulturze bardzo bezpieczne zjawisko moralne: wyzwalamy się ze szponów patriarchatu, stajemy się wolnymi duchowo i uważnymi na siebie jednostkami, rozbudzamy w sobie świadomość i pewność siebie, które przejawiają się wyrażaniem swoich potrzeb i pragnień".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Gwiazda nie ma wątpliwości, że "zwalczamy stary, zatęchły, szkodzący wszystkim nam model życia. Stajemy się prawdziwi". I jak konkluduje, koszt, w porównaniu do strat, jest wart każdego najmniejszego nawet wysiłku.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić