Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Nie żyje wybitny filmowiec. Arkadiusz Tomiak miał zaledwie 55 lat

3

Nie żyje polski operator filmowy Arkadiusz Tomiak. 55-latek zginął 10 czerwca w tragicznym w wypadku samochodowym. Mężczyzna był autorem zdjęć m.in. do "Symetrii" i "Karbali". Dwukrotnie zdobył Polską Nagrodę Filmową.

Nie żyje wybitny filmowiec. Arkadiusz Tomiak miał zaledwie 55 lat
Nie żyje wybitny filmowiec. Arkadiusz Tomiak miał zaledwie 55 lat (AKPA)

Arkadiusz Tomiak zginął w poniedziałek nieopodal Tucholi, w drodze do rodzinnego Koszalina, gdzie obecnie odbywa się festiwal "Młodzi i Film". W jego auto uderzył samochód marki BMW, wpychając go pod nadjeżdżającego TIR-a.

Jak podaje "Rzeczpospolita", jego samochód stanął w płomieniach. Operator miał zaledwie 55 lat.

Arkadiusz Tomiak urodził się w 1969 roku w Koszalinie. Ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi w 1995 r. Swoją karierę zawodową rozpoczął pracując na planie filmów Jana Jakuba Kolskiego, takich jak "Cudowne miejsce", "Grający z talerza" i "Szabla od Komendanta".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andrzej Seweryn o młodych filmowcach: "Chcę się od nich uczyć"

Nie żyje Arkadiusz Tomiak. Wybitny filmowiec miał zaledwie 55 lat

Był dwukrotnym laureatem nagrody za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2000 roku doceniono go za "Daleko od okna", a sześć lat później za "Statystów" i "Palimpsest".

Ponadto dwukrotnie zdobył Polską Nagrodą Filmową - Orła. W 2013 roku za "Obławę", a trzy lata później za "Karbalę". Był też członkiem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych i Europejskiej Akademii Filmowej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Był autorem zdjęć do takich filmów jak "Cisza", "Symetria", "Daas", "Legiony", "Dziewczyna z szafy" czy "Czarny Mercedes", a ostatnio do "Czerwonych maków". Pracował także przy serialach "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Oficerze", "Bez tajemnic" czy "1983". Wielokrotnie współpracował z Teatrem Telewizji.

Jego ostatnim filmem była "Pani od polskiego" w reżyserii Radosława Piwowarskiego, która wkrótce będzie miała premierę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić