o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
MOS
|

"Wiadomości" TVP o pochwale od Niemców. Pominęli ważny szczegół

12
Podziel się

Podczas wtorkowego wydania głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej przekonywano, że plan "Nowego Ładu" zachwycił nawet niemiecką prasę. Sęk w tym, że cytowany artykuł tak naprawdę był mocno krytyczny wobec rządów PiS.

"Wiadomości" TVP o pochwale od Niemców. Pominęli ważny szczegół
"Wiadomości" TVP po raz kolejny chwaliły działania rządu. (TVP)
bEsfcdwB

Pod koniec ubiegłego rządu przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość ogłosili szczegóły planu gospodarczego dla Polski na najbliższe lata. Pod nazwą "Nowego Ładu" znalazły się zapisy m.in. o podwyższeniu progów podatkowych i dopłacie do kredytów hipotecznych dla rodzin z dziećmi.

Jak stara się zapewnić TVP, jest to rewolucyjna wizja, której zazdroszczą nam nawet za granicą. W materiale "Wiadomości" pokazywano nagłówek i fragment artykułu z "Financial Times". Cytowano też niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung", a dokładnie artykuł autorstwa Reinharda Vesera, który pochwalił program 500+.

bEsfcdwD
Wprowadzony przez PiS dodatek na dzieci trwale podniósł stopę życiową wielu rodzin w Polsce, podczas gdy pozostałe partie nie dostrzegły lub ignorowały socjalne potrzeby wielu Polaków - pisał niemiecki dziennikarz.
Zobacz także: Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP
bEsfcdwJ

Publiczna telewizja wskazała tylko fragment, który pasował im do tezy. Rzecz w tym, że akapit dalej (zaznaczony na poniższym zdjęciu na czerwono) był już mniej pochwalny wobec polityki polskiego rządu. Czytamy w nim:

'Ład' dla Polski, nad którym tak naprawdę pracuje PiS i jego mali sojusznicy, nie polega przede wszystkim na wzmocnieniu państwa opiekuńczego, ale na eliminacji praworządności i demokratycznych procedur. Od wyborów w 2015 r. rząd zdecydowanie i wątpliwymi metodami poddał pod kontrolę polityczną najważniejsze sądy i prokuraturę. Państwowe firmy kierowane przez partyjnych ludzi są zinstrumentalizowane w politycznych działaniach szachowych, takich jak kupowanie krytycznych mediów.
bEsfcdwK

Tego już widzowie "Wiadomości" nie zobaczyli. Niemiecki dziennikarz nie skąpił krytyki, nazywając obecną władzę w Polsce "autorytarnymi rządami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsfcdxe
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(12)
XDD
3 miesiące temu
XDD
haha
3 miesiące temu
Naszym krajem nie rządzą polacy a przedewszystkim nie prawdziwi polacy proszę to zrozumieć , nadchodzą czasy że bedą nas zamykać za to ze napiszemy nawet negatywny komentarz w internecie , witamy z powrotem w PRL tylko bardziej unowocześnionym .
Donek
3 miesiące temu
a szczujnia jak zwykle
bEsfcdxf
Maciek
3 miesiące temu
Od dawna nie oglądam kanałów tej telewizji, więc dziękuję za ten strzęp informacji.
ak001
3 miesiące temu
Co mnie obchodzi co Niemcy wypisują. Mam własny rozum i widzę, że PiS robi to, co robiły kiedyś partie faszystowskie i komunistyczne - postawili na motłoch, czyli na tych, którymi najłatwiej manipulować. Kupili sobie za garść drobnych najuboższych. Co więcej - spełnili marzenie polskiego plebsu czyli: "nie ważne, ze ja nie będę miał wcale lepiej, ważne, aby ci co mają mieli mniej". Kolejny pomysł na kupienie elektoratu. Zamiast zachęty do rozwoju tych ludzi, daje im się do ręki żywą gotówkę. Zamiast zachęcić pracodawców do zatrudniania ludzi na wyższych stawkach, zmusza się ich do rezygnacji z zatrudnienia, a nawet do przenoszenia firm za granicę. Jaki z tego wniosek? PiSowi nie chodzi o poprawę sytuacji w Polsce, ale o władzę dla władzy i utrzymaniu się kolejny rok przy korycie.
Gefraiter
3 miesiące temu
Jak Niemcy mówią że jest źle, to znaczy że dla nich jest źle a dla nas ok
obserwator
3 miesiące temu
to co myślą o nas Niemcy jest nie istotne. Oni nigdy nie będą nam dobrze życzyć - drang nach osten - aktualne dziś!!!!!!!
Sławek
3 miesiące temu
"Pod koniec ubiegłego rządu ..."
bolas totolot...
3 miesiące temu
Rząd w Warszawie nie gra teraz pod dyktando z Berlina, to co mają ich media robić?
Kimdżong
3 miesiące temu
Pan Kaczyński to nasz ukochany przywódca. Oby żył jak najdłużej.
prl to małe m...
3 miesiące temu
Większość widzów tvp to ludzie o niskim wyksztalceniu, nie znającym języków dlatego tak łatwo kurskiemu manipulować wypowiedziami zagranicznych dziennikarzy i mediów
Hipokryci
3 miesiące temu
Oczywiście w Niemczech rząd Merkel nie jest autorytarny, w mediach nie ma cenzury i policja traktuje wszystkich równo!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić