o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Ola Kowalczyk
|

Atak na katolików w TVP. "Wiadomości" pokazują Francję i biją na alarm

71
Podziel się

"Wiadomości" TVP biją na alarm! "Europa jest zakładniczką lewackiej poprawności politycznej" a "katolicy są spychani do getta". Te mocne słowa padły w głównym wydaniu informacyjnego programu TVP, w kontekście francuskiej telewizji publicznej. O co chodzi?

Atak na katolików w TVP. "Wiadomości" pokazują Francję i biją na alarm
Michał Adamczyk zapowiadał materiał o francuskich mediach publicznych (VOD)
bELcqGyJ

Mogłoby się wydawać, że zamieszanie wokół emisji filmu dokumentalnego we francuskiej telewizji to temat, który dla przeciętnego Polaka nie ma większego znaczenia. Za sprawą dziennikarzy TVP stało się jednak inaczej. Widzowie publicznej telewizji mogli się przekonać, jak "niebezpieczne" trendy panują na Zachodzie, i odetchnąć z ulgą, że w Polsce z wolnością słowa i obiektywizmem w publicznych mediach jest tak dobrze. Nie to, co we Francji, aż chciałoby się powiedzieć.

Bohaterka Francji, święta Kościoła katolickiego, kobieta niezwykła. Joanna D'Arc 592 lata temu wyzwalała Orlean, jednak regionalna francuska telewizja nie wyemituje filmu dokumentalnego o swojej narodowej bohaterce, bo lektorką filmu jest publicystka konserwatywnego magazynu – ubolewał Michał Adamczyk, który był gospodarzem wtorkowego wydania "Wiadomości".
bELcqGyL
Zobacz także: Nowe twarze TVP

Następnie wyemitowano materiał zatytułowany "Zakładnicy lewicowej poprawności". Przedstawiono sprawę Charlotte d'Ornellas, konserwatywnej publicystki, która została zatrudniona jako lektorka do wspomnianego filmu dokumentalnego o Joannie d'Arc. To z tego powodu dyrektor regionalnego kanału France 3 miał zablokować emisję filmu na swojej antenie.

"Dyrektor stacji nie ukrywa, że chodzi o prawicowe poglądy kobiety, która, podkreślmy, miała być tylko lektorką w filmie" - mówi z trwogą autorka materiału.
bELcqGyR

Obawy dziennikarki "Wiadomości" zatroskanej dyskryminacją katolików w francuskich mediach publicznych potwierdzili eksperci programu. Wojciech Wybranowski nie przebierał w słowach i dał wyraz swoim poglądom na antenie. Było więc i o "lewactwie", i o "getcie".

"Europa stała się zakładnikiem jakiejś lewackiej poprawności politycznej. Jak ktoś ma prawicowe poglądy, konserwatywne, jest katolikiem praktykującym, to natychmiast jest spychany do getta" - przekonywał swobodnie na antenie TVP prawicowy ekspert.
bELcqGyS

Wtórował mu mieszkający we Francji publicysta, Adam Gwiazda. Po czym dodał, że z "lewą stroną" nikt w mediach nie ma problemu.

W kontekście słynnych kopertowych wyborów w Polsce, które się nie odbyły, a kosztowały Polaków 76 mln, wyjątkowo zabawnie brzmiała też troska dziennikarki TVP o pieniądze francuskich podatników. Jak podkreślała, niewyemitowany film kosztował 25 tys. euro (ok. 113 tys. zł) z publicznych środków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELcqGzm
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(71)
Szary Wilk
6 miesięcy temu
Katolicy też są zakładnikami swojej religii, przekonań czy haseł głoszonych z ambony przez kapłanów. Nienawidzimy pogan ale w każde święta kultywujemy pogańskie święta,nienawidzimy Żydów ale w każdym domu mamy obraz z żydami i się do nich modlimy. Dopóki ludzie nie zrozumieją że droga do zbawienia duszy nie polega na zakazywaniu i nakazywaniu tylko na dawaniu dobrego przykładu swoim postępowaniem to świat nigdy się nie zmieni.
Darek
6 miesięcy temu
Dziennikarzyno tego portalu jesteś od tego by opisywać sprawę a swoje poglądy i opinie schowaj do kieszeni lub dla swojego chłopaka. Dziennikarstwo polega na opisaniu sprawy a opinie ma wyrobić sobie sam czytający. Nikogo nie obchodzi co ty uważasz. Apropo powiedzieli 100% prawdy o Francji w Wiadomościach. Tym bardziej tak uważam im bardziej mi wciskasz swoje zdanie co o tym ty sądzisz.
figofago
6 miesięcy temu
To dlaczego spłonęło kilkadziesiąt kościółow?, w tym jeden z najslawniejszych na swiecie, a propos jeśli tvp kłamie, to proszę założyć krzyżyk na szyję żeby był widoczny i przejść się w pobliżu osiwdli imigrantów
bELcqGzn
Widz
6 miesięcy temu
We francji katolicyzm trzyma sie dobrze od stuleci,w Polsce mamy patokatolicyzm...
wk:)
6 miesięcy temu
artykuł tak tendencyjny ze zbiera na wymioty - przebiliście "Wiadomości" które mogą się od was uczyć !!!
POrtal
6 miesięcy temu
A redaktor WP porównanie ma bardzo w temacie, kopertowe wybory, po prostu geniusz. Tylko geniusz zapomniał, że to peło nazywało je śmiercionośnymi i ze wybory nie mogą się odbyć w maju, bo we wrześniu będzie bezpieczniej. A może porównać artykuł do 153 miliardów przytulonych przez tuska z ofe.
Robin
6 miesięcy temu
Akurat wiadomości prawdę powiedziały. Francja szybko zmienia się w kalifat. Nazwa kraju pozostanie, ale społeczeństwo, ideologia, obyczaje będą już inne.
Ada
6 miesięcy temu
Francja jest 8mą gospodarką świata i ma swój program. Nie musi prosić USA o interwencję w sprawie Rosji, ani kupować obcej technologii wojskowej. A Polska zamiast szukać sojuszników to naśmiewa się z nich bo obecna partia kontroluję TVP a reszta kraju myśli że to normalne. W naszym kraju ksenofobia czy rasizm są wizytówką rządu PiS chociaż sami sprowadzają Ukraińców i Białorusinów na potęgę i udają że kraj ktory nie ma technologii jądrowej to potęga gospodarcza...
S.U.
6 miesięcy temu
Cyt.: ,,Jak ktoś ma prawicowe poglądy, konserwatywne, jest katolikiem praktykującym, to natychmiast jest spychany do getta" - przekonywał swobodnie na antenie TVP prawicowy ekspert". No to u nas, w Polsce jest dokładnie tak samo, jeno w drugą stronę...
Ashish II
6 miesięcy temu
Potrzebny jest islam który zrobi porządek z lewakami to przez nich jest całe zło...
bolek
6 miesięcy temu
taka jest prawda!!!
obywatel
6 miesięcy temu
tv francuska postąpiła źle! fakt! ale ile razy polska TVP postąpiła źle?! podobnie zresztą i Polsat i TVN! tv to narzędzia manipulacji!
July
6 miesięcy temu
W Polsce też tylko lewicowe frakcje w TV. A to pis a to po a to lewica.Ci ostatni mają chociaż odwagę przyznać się do zwyrodnienia
bELcqGzf
Roland
6 miesięcy temu
A teraz trochę z historii. Za nami święto konstytucji , zgadnijcie kto w PL był największym jej przeciwnikiem - Kościół gdyż bał się zabrania majątków ziemskich . Tyle w temacie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić