Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KDH
|

"Wiadomości" zafiksowane na Tusku. Tym razem zmanipulowano niemieckie słowa polityka

94
Podziel się:

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki wyjątkowo zaktywizował Telewizję Publiczną. Na początku lipca "Wiadomości" przez cztery dni wymieniały jego nazwisko 138 razy, czyli średnio co 52 sekundy. Ostatnio twórcy programu postanowili jednak przejść samych siebie przy wykorzystaniu faktu, że Tusk zna język niemiecki.

"Wiadomości" zafiksowane na Tusku. Tym razem zmanipulowano niemieckie słowa polityka
"Wiadomości" TVP bardzo dużo czasu poświęcają Tuskowi (fot. AKPA)

18 lipca "Wiadomości" po raz kolejny poświęciły Donaldowi Tuskowi cały reportaż.

Wrócił do polskiej polityki, ale nadal nie przedstawił konkretnego programu dla Polaków - mówią komentatorzy. I dodają, że po powrocie Donalda Tuska eskalują konflikty i awantury, a tymczasem Polacy oczekują realnych propozycji – powiedziała Edyta Lewandowska w zapowiedzi materiału zatytułowanego "Konflikt zamiast programu".

W reportażu starano się przekonać widzów, że Tuskowi bliższy jest interes UE niż Polski. Wspomniano także o tym, że współpracował z Angelą Merkel i mówi po niemiecku. Przy okazji przypomniano, jak za rządów Tuska ABW nękano dziennikarzy "Newsweeka" i autora strony internetowej wyśmiewającej prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Znajomość języka niemieckiego została wykorzystana przez TVP w wyjątkowo manipulacyjny sposób. "Wraz z powrotem do polskiej polityki Donalda Tuska…" – mówił dziennikarz TVP i po tych słowach na ekranie pojawił się Tusk i jego archiwalna wypowiedź ze słowami: "Fuer Deutschland". I dalej znowu słychać lektora: "… Nasilił się spór o kompetencje między rządem a unijnym Trybunałem Sprawiedliwości".

Takich wstawek z politykiem wypowiadającym się po niemiecku było więcej. "Konflikt z TSUE to wsparcie ofensywy politycznej Donalda Tuska' – mówił lektor, po czym znowu można było usłyszeć polityka, tym razem mówiącego: "Danke".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Sam
10 miesięcy temu
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Joseph Goebbels
Paweł
10 miesięcy temu
Tusk nie zna język niemieckiego mimo że należy do niemieckiej nacji, na pewno jej służy. Pozdrawiam
Agata
10 miesięcy temu
I oni się dziwią że w przypadku zmiany władzy wylecą na pyski??? No ludzie, nikt tego nie będzie tolerował, i nie ma tłumaczenia...że musiałem bo mi kazali. Trochę uczciwości
Fred
10 miesięcy temu
Ponoć Tusk dostał powołanie do rezerwy w Wermachcie
Lubuszanka
10 miesięcy temu
Pani redaktor z TVP chyba już w lusterko nie patrzy że wstydu że takie brednie czyta .A co to będzie jak trzeba będzie w markecie na kasie pracować,bo nikt uczciwy nie zatrudni w tv.
Rtu
10 miesięcy temu
TO JEST NEKANIE DONALD
Mstr
10 miesięcy temu
To co w tej chwili wyrabia się w wiadomościach to też jest jakaś forma przekazu podprogowego - czyli coś ma się utrwalić w głowach widzów - to samo było robione w 3 Rzeszy i w krajach totalitarnych - jeśli coś jest powtarzane w kółko i bez przerwy to w końcu ludzie podświadomie w to wierzą - tyle że w przypadku inteligentnego odbiorcy to nie bardzo przyniesie skutek a często tez jest podawane bardzo subtelnie - bez nachalności i prymitywizmu - tu mamy przekaz dla ludzi o ograniczonej inteligencji mało świadomych i podatnych na manipulacje - czyli statystyczny wyborca PiS - żyjący od socjalu do socjalu bez żadnych perspektyw i jakiejkolwiek woli żeby coś zmienić potem pójdzie na wybory i automatycznie odda głos na PiS - nie mam żadnych wątpliwości że tak po prostu każe robić nasz wielki mały prezes a kurski po prostu wykonuje polecenia - z drugiej strony czuje wstręt do osób pracujących w TVP i nazywających się dziennikarzami - to raczej sprzedajne szmaty - ja rozumiem że trzeba z czegoś żyć a z publicznej kasy jest najlepiej ale to tylko świadczy o tym jakie mamy społeczeństwo - o niskich standardach moralnych i sprzedajne na każdy sposób - znakomicie wykorzystuje to właśnie pis - kupuje głosy za pożyczane pieniądze - niestety nie widzę tu w szybkiej perspektywie jakiejkolwiek nadziei na poprawę - chyba że to wszystko zacznie się sypać ....
Fan tvp
10 miesięcy temu
Co jest cenzuta. Gdzie mój komentarz
Fan tvp
10 miesięcy temu
Taki był spokój a tu nagle Tusk.wszedzie wyłazi Tusk, boję się lodówkę otworzyć bo może wyjść Tusk. Oj boją się boją.
Music ‼️
10 miesięcy temu
Strach !!....STRACH PRZED TUSKIEM !!! Lewandowska nawet okres ma opóźniony ze strachu !
bajka
10 miesięcy temu
To nie chodzi o znajomość języka niemieckiego,tylko o uniżoność Tuska wobec Niemców.
Dora
10 miesięcy temu
A mnie zastanawia fakt, że Tusk mówiący po niemiecku to zło wcielone, ale Dudowa ucząca dzieci po niemiecku jest ok? :D Taki pisi paradoks :D
Hihihihi
10 miesięcy temu
To się nazywa strach przed Tuskiem,samo słowo Tusk budzi u przeciętnego PiS owca delirium ,poty,i STRACH,dlatego tyle razy go wypowiadają,i dobrze
Ludzieotworzc...
10 miesięcy temu
Pis ma nowy plan na symulantow. Koniec z L4 na pol roku. Na chorobowym do 1000 zl na miesiac. Brawo pis to pierwsza dobra decyzja zeby zabrac przewlekle chorym zasilku. Niech umieraja z glodu. A w wiadomosciach chcialbym zobaczyc co sie dzieje na swiecie a nie pol godzinny felieton o tym jakie zle jest PO i Tusk codziennie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić