Jan Muller| 

5 wstydliwych dowodów, że źle się podcierasz

57
1/7

Błąd 1: Podcieranie od tyłu do przodu

Błąd 1: Podcieranie od tyłu do przodu
(Laura Caseley/LittleThings)
0
0

Z podcieraniem się w ubikacji jest ten problem, że wszystkim się wydaje, że robią to we właściwy sposób. Bo co tu można źle robić... Otóż można. Ze względu na swoją anatomię, szczególnie dużo uwagi powinny zwracać na to kobiety. Od dzieciństwa uczą się, by ruch ręki wykonywać od przodu do tyłu. Inaczej grozi to zakażeniem choćby układu moczowego.

2/7

Błąd 2: Za mocno

0
0

Potrzeba czucia się absolutnie czystym lub czystą jest zrozumiała, ale zbyt mocne przyciskanie najbardziej miękkiego nawet papieru do skóry może sprawić nam sporo kłopotów. Systematyczne zbyt mocne dociskanie i tarcie podrażnia skórę. W dramatycznych przypadkach grozi to hemoroidami i krwawieniem z odbytu.

3/7

Błąd 3: Za słabo

0
0

Nikt nie chce, by "tam na dole" cokolwiek zostało. Nie chodzi o zapach i względy estetyczne. Resztki kału podrażniają skórę i grożą infekcjami.

4/7

Błąd 4: Chusteczki dla niemowląt

0
0

Chusteczki dla niemowląt pozostawmy do "obsługi" maluchów. Lekarze nie odkryli różnicy w efektach stosowania ich przez dorosłych zamiast papieru toaletowego. Niektórzy wybierają je, bo kontakt z nimi jest przyjemniejszy. Ale pamiętajcie, że nie można ich wrzucać do WC.

5/7

Błąd 5: Na stojąco

0
0

Jeżeli kiedyś próbowaliście się podetrzeć stojąc, zauważyliście na pewno, że w ten sposób trudniej jest dotrzeć tam, gdzie dotrzeć się powinno. Stojąc, automatycznie zaciskamy pośladki, więc utrudniamy sobie działanie.

6/7

Metoda prawidłowa

0
0

Pomijając oczywisty fakt, że każdy robi to tak, jak mu wygodnie, najlepiej używać papieru toaletowego w kierunku od przodu do tyłu (szczególnie kobiety!), nie za mocno, nie za lekko i na siedąco. I tak długo, jak to konieczne. Tak nas nauczyła zachodnia kultura.

7/7

Alternatywa

0
0

Jeżeli pozostajemy w kręgu kultury Zachodu, to mamy do wyboru bidet, ew. prysznic. Choć z tym drugim należy z przyczyn zrozumiały uważać. Na świecie metod jest więcej. W Indiach np. nikt papieru nie używa, tam jest tylko garnek z wodą - taniej, i czyściej. Choć konia z rzędem temu, komu Indie kojarzą sie z higienicznym życiem. Ale taki to już urok stereotypów. Starożytni Rzymianie używali morskich gąbek, na wycieczkach do lasu możemy być zmuszeni do użycia liści. Polecamy dziewannę, ma najbardziej delikatne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić