Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

16-latek skazany na dożywocie. Dwa lata temu zaszokował USA

379

16-letni Aiden Fucci usłyszał wyrok. Sąd skazał go na karę dożywotniego pozbawienia wolności. W 2021 roku, gdy miał 14 lat, nastolatek zabił swoją 13-letnią koleżankę, zadając jej ponad 100 ciosów nożem. Dziewczyna miały rany cięte na niemal całym ciele.

16-latek skazany na dożywocie. Dwa lata temu zaszokował USA
16-latek skazany na dożywocie (Facebook, Law&Crime)

14-letni Aiden Fucci z Florydy w maju 2021 roku w bestialski sposób zamordował swoją 13-letnią koleżankę. Nastolatek zadał jej 114 ciosów nożem. Dziewczyna miały rany cięte na niemal całym ciele.

Policja nie miała większych problemów z ustaleniem sprawcy. Wszystko dlatego, że Fucci zostawił na ciele dziewczyny ślady swojego DNA.

Śledczy zdecydowali się przeszukać dom 14-latka. Znaleziono w nim kolejnej dowody zbrodni, m.in. ubrania, na których była krew 13-latki.

Gdy funkcjonariusze go zatrzymali, pozostawał niewzruszony. Jazdę w policyjnym radiowozie udokumentował za pomocą selfie i wrzucił na media społecznościowe.

Hej, ludzie, czy ktoś widział ostatnio Tristyn? - podpisał zdjęcie.

Dożywocie dla nastolatka

Zasądzono, że sprawca za tak brutalny czyn będzie sądzony jak dorosły. W lutym 2023 16-letni obecnie chłopak przyznał się do winy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W piątek odbyła się ostatnia rozprawa w tej sprawie. Głos na niej zabrała m.in. jego zdruzgotana babcia, która błagała sąd, by nie skazywał jej wnuka na dożywocie.

Wiem, że powinien zostać ukarany. Ale kochamy go, dlatego proszę, nie usuwaj go z naszego życia na zawsze - powiedziała.

Sąd był nieubłagany. Skazał nastolatka na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Bailey poniosła bolesną i przerażającą śmierć z rąk kogoś, komu ufała - powiedział sędzia.

Według sądu chłopak doskonale rozumiał konsekwencje swojego czynu oraz nie był zmuszany przez nikogo do popełnienia zbrodni. Obrońcy 16-latka mają 30 dni na odwołanie się od wyroku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić