20-latek stracił 12 tys. zł. Chciał sprzedać słuchawki w internecie

153

20-latek z pow. zwoleńskiego (woj. mazowieckie) padł ofiarą oszustów, gdy chciał sprzedać słuchawki na internetowym portalu. Przez nieuwagę stracił 12 tys., czyli całe swoje oszczędności.

20-latek stracił 12 tys. zł. Chciał sprzedać słuchawki w internecie
Policja radiowóz (Materiały WP, Adobe)

20-latek umieścił na jednym z portali internetowych ogłoszenie o sprzedaży słuchawek. Miały wartość kilkuset złotych. Mężczyzna już po kilku minutach dostał wiadomość, że przedmiot udało się sprzedać. Szczegóły miały znajdować się w linku dołączonym do wiadomości.

Stracił oszczędności życia

Młody mężczyzna wszedł w otrzymany link i został przekierowany na stronę swojego banku. 20-latek otrzymał telefon od mężczyzny podającego się za pracownika portalu sprzedażowego i podał mu kody uzyskane z banku.

W ten sposób pokrzywdzony dał oszustowi możliwość korzystania i dokonywania zmian na stronie swojego banku — wskazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu mł. asp. Katarzyna Słyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostre słowa dot. "lex Tusk". "Ta komisja była wygłupem"


20-latek był przekonany, że zaraz otrzyma przelew. Podawał kolejne informacje i robił wszystko, o co prosili go oszuści. Kiedy połączenie zostało zakończone 20-latek zorientował się, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa. Sprawdził w internecie numer telefonu, z którego dzwoniono i wtedy uzyskał pewność, że rozmawiał z oszustem.

Ofiara straciła 12 tys. złotych. Policja zajęła się sprawą i szuka oszustów. Przy okazji funkcjonariusze zaapelowali o ostrożność w sieci. Przed każdą transakcją należy dokładnie przeczytać regulaminy portali, SMS-y z banków i zwrócić uwagę na to, co się autoryzuje.

Oszuści nie próżnują i wymyślają nowe sposoby na zdobycie pieniędzy swoich ofiar - podkreślają mundurowi.

Gdy już dojdzie do oszustwa, trzeba w pierwszej kolejności skontaktować się z bankiem. Powinno się zastrzec kartę płatniczą, a następnie oszustwo zgłosić na policji.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić