26-latka z Gdyni spełnia marzenia. Wkrótce podbije kosmos!

30

Agnieszka Elwertowska ma zaledwie 26 lat, ale sukcesów może jej pozazdrościć nie jeden dużo starszy człowiek! Od 4 lat aktywnie działa w projektach kosmicznych, a od tego roku jest członkiem Europejskiej Fundacji Kosmicznej. A teraz marzenia o zostaniu astronautką są coraz bliżej! To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

26-latka z Gdyni spełnia marzenia. Wkrótce podbije kosmos!
Agnieszka Elwertowska (Dark Horse Project, Facebook)

O byciu astronautką marzyła od małego. Dziś największe marzenie Agnieszki Elwertowskiej może się spełnić, choć nie zawsze było łatwo.

Jak byłam dzieckiem to interesował mnie kosmos. Fascynowały mnie planety Układu Słonecznego oraz gwiazdy. Nawet przez chwilę chciałam zostać astronautą, ale jak miałam 7 lat to usłyszałam, że się nie nadaję, bo nie mam 200 IQ - powiedziała "Faktowi" Pani Agnieszka.

Wielki sukces

Szybko jednak zdała sobie sprawę, że brak IQ na poziomie 200 nie jest przeszkodą. Dziś śmiało można powiedzieć, że jak na 26-latkę, osiągnięcia ma kosmiczne!

Od ponad pół roku pracuje dla polskiej firmy kosmicznej Astronika, gdzie jako młodszy inżynier oraz programista jest zaangażowana w projekt prototypu robota księżycowego. W 2019 roku została Stypendystką Piątej Edycji Programu Nowe Technologie dla Dziewczyn firmy Intel oraz Fundacji Perspektywy.

W marcu ubiegłego roku ostała powołana jako członek Pierwszej Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. Kilka miesięcy później dołączyła do Programu Firmy AdvancingX. Oznacza to, że oficjalnie jest kandydatem na astronautę. Na tym jednak nie poprzestaje.

Moim marzeniem jest zostać astronautą, najlepiej komercyjnym, zatrudnionym przez prywatną firmę, bo uważam, że to w firmach prywatnych leży przyszłość kosmonautyki, nie tylko w rękach agencji kosmicznych – tłumaczy Pani Agnieszka.

Aby spełnić marzenie, Elwertowska założyła zbiórkę. Dzięki niej będzie mogła zrobić bardzo kosztowne kursy i szkolenia, m.in. na kurs pilota PPL(A).

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić