o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Horrendalny rachunek za wodę. Małżeństwo z Łodzi musi zapłacić

156
Podziel się

Pewne małżeństwo z Łodzi decyzją sądu musi zapłacić Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji aż 28 tys. zł rachunku za wodę. Ma także pokryć koszty procesu w wysokości niemal 5 tys. zł. Wszystko przez pękniętą rurę dostarczająca wodę.

Horrendalny rachunek za wodę. Małżeństwo z Łodzi musi zapłacić
Pewne małżeństwo z Widzewa (woj. łódzkie) musi zapłacić Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji aż 28 tys. zł. rachunku za wodę. (Pixabay)
bDXGlWZh

Zakład Wodociągów i Kanalizacji zawarł umowę na dostarczanie wody do domu jednorodzinnego z babcią pozwanych. Kobieta zmarła kilka lat temu. Jednak rachunki płacili jej wnuczek z żoną, którzy byli zameldowani w mieszkaniu. O sprawie informuje "Dziennik Łódzki".

W 2011 roku wodomierz w domu został wyposażony w specjalną nakładkę umożliwiająca odczyt radiowy stanu licznika. Po niemal 4 latach bezawaryjnej pracy, odczyt radiowy okazał się niemożliwy. W tej sytuacji pracownicy ZWiK chcieli dokonać odczytu bezpośrednio na posesji, ale nie zostali wpuszczeni do domu.

bDXGlWZj

Przez kolejny rok faktury były wystawiane na podstawie szacunków zużycia wody z poprzednich miesięcy. W 2017 r. doszło do awarii instalacji wodociągowej doprowadzającej wodę, dzięki czemu ZWiK wszedł na posesję i odczytał liczniki.

Fachowcy stwierdzili, że usterka jest za wodomierzem głównym, więc właściciel domu ponosi koszty naprawy. Wówczas również pracownicy ZWiK dowiedzieli się, że kobieta na którą była wystawiona umowa nie żyje. Wystawiono fakturę za cały okres, gdy nie były odczytywane liczniki (rok i trzy miesiące). Rachunek wyniósł 28 tys. zł.

Małżeństwo nie opłaciło faktury, sprawa trafiła do Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa. Para twierdziła, że to niemożliwe, by zużyli tyle wody, w przeciągu tak krótkiego okresu. Bronili się, że w tym okresie doszło do awarii wodociągu. Podkreślali również, iż faktura została wystawiona na ich nieżyjącą babcię, a oni nie mogą ponosić odpowiedzialności za dawne długi.

bDXGlWZp

W trakcie procesu wnuk z żoną udowodnili, że płacili rachunki od kiedy zamieszkali w domu po babci. Na fakturach otrzymywali informację o braku możliwości odczytu zdalnego, jednak nie zareagowali na kierowane prośby o odczyt licznika na miejscu.

Umowa z ZWiK została podpisana przez małżeństwo dopiero po pęknięciu rury zasilającej. Nie miało to natomiast związku z wodomierzami ani z odczytem radiowym. Sąd zdecydował, że małżeństwo, które użytkowało dom po zmarłej kobiecie, musi zapłacić za skutki awarii. Małżeństwo ma także pokryć koszty procesu w wysokości niemal 5 tys. zł.

Zobacz także: Zaoszczędzisz nawet 3000 zł rocznie. Jest na to prosty sposób
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGlWZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(156)
Mars
2 tyg. temu
Jeśli 28 tys za wodę to ile zapłacą za ścieki jeśli są liczone podwójnie to 56tys ...
Krempy
2 tyg. temu
Oszukują jak w Górze Kalwarii, tu do niedawna niektórzy płacili ppo dwa razy !
Piotr
2 tyg. temu
I bardzo dobrze niech placa
bDXGlWZL
ProszęOPomoc
2 tyg. temu
zanim opowiem... chciałabym Przeprosić za ten komentarz...mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób. Wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ...jednak już nie wiem co robić. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem... Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii. Zostałam Bez Środków do Życia...staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie...Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie...Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę 'Minerały Świata'...Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę... Prosiłam ze Łzami w Oczach ale na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: "Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem"... Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu... Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady... Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,,. Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić. Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji...pracowałam ,starczało na mieszkanie i skromne życie... Synek Nigdy nie chodził Głodny... Nocami płaczę bo już nie daje rady..ta sytuacja Mnie Przerasta,, jestem Załamana..czuję,że zawodzę jako matka... Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego Życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą... Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca...Życzę dobrej i spokojnej Czwartkowej Nocy. Ola z Torunia, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7
Precz
2 tyg. temu
W Łodzi nie ma sądów, ale jest dużo baranów w budynkach sądów.
Ja
2 tyg. temu
Góra 3.300 zł za 1.5 roku zużycie wody 3 osoby przy normalnym codziennym użytkowaniu (...) , skąd taka 8-miokrotnie wyzsza cena ???? I to tylko za 1.5 roku ? To nie wyglada tak jak opisali , podajcie całą prawdę pismaki (....)
Etam
2 tyg. temu
Nie znamy kontekstu w całości. Ja byłem umówiony na odczyt liczników z kaloryferów. Specjalnie wziąłem urlop ma ten dzień. Nikt się nie zjawił, dzień urlopu przepadł na oczekiwaniu ekipy wymieniającej liczniki, a potem była wielka pretensja i groźby, bo nie wpuściłem ich wtedy, kiedy sobie przyszli w końcu. Nie wpuściłem, bo byłem w pracy. Cała ta okoliczność została pominięta w "ostatecznych wezwaniach przedsądowych", więc byłbym ostrożny w ocenach pod tego typu artykułami.
Donald
2 tyg. temu
Tak wygląda polska praworządność !!!!! Sam tego doświadczyłem , a sądy w tym stanie nadają się tylko do likwidacji!!!!!
Zenek
2 tyg. temu
To wodociągi dopuścili się tego czynu- brak nadzoru i kontroli przez tyle lat.
Hania
2 tyg. temu
Milionerów nie ruszą ,ale najlepiej dorwać szarego człowieka i mu dowalić bo zapewne nie stać ich na porządnego obrońcę w sądzie.Logicznie trzeba myśleć, chyba nie wykopali sobie basenu i nie napełnili go wodą.Na pewno też nie zużyli w łazience i nie wypili na tak kolosalną kwotę.Gdzie jest sprawiedliwość?????????
różnica
2 tyg. temu
Nie zastali ich w domu , czy nie wpuścili
majka
2 tyg. temu
chyba rodzina obajtka bo tylko on potrafi tak lać wodę
chory
2 tyg. temu
kraj niech sie odwołują
bDXGlWZD
Piotrus
2 tyg. temu
Nie chceli wpuścić,bo coś mieli do ukrycja,to teraz mają.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić