Bogdan Kicka| 

34-latek chciał spotkać się z 12-latką. Wpadł w zasadzkę

31

34-latek spod Strzyżowa chciał spotkać się z 12-letnią dziewczynką. Wcześniej odpowiadał jej w sieci o swoich seksualnych fantazjach. Nie miał pojęcia, że po drugiej stronie ekranu siedzi "łowca pedofilii".

34-latek chciał spotkać się z 12-latką. Wpadł w zasadzkę
34-latek trafił na "łowcę pedofili". (Licencjodawca)

Fundacja ECPU Polska po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. Tym razem na jej celowniku znalazł się pewien 34-latek, mieszkaniec gminy Wiśniowa. Przy użyciu popularnego komunikatora mężczyzna miał nawiązywać kontakt i prowadzać konwersacje z 12-latkami. Nie miał pojęcia, że rozmawia z tzw. wabikami - w tym przypadku kobietami, które podawały się za nastolatki. Jak podaje ECPU POlska, 34-latek "chciał zbudować z nimi związek".

Pisał: "Zakochać można się w osobie w każdym wieku. W każdym chłopcu czy panu". Tłumaczył, że bycie jego "dziewczyną" zobowiązuje każdą z nich do spełniania jego oczekiwań, np. przesyłania zdjęć miejsc intymnych, czy biustu. Sam poczuwał się do obowiązku kolportowania zdjęć pornograficznych ze swoim udziałem, co ochoczo czynił. Widział siebie w roli nauczyciela. Z dumą tłumaczył dziewczynkom, jak wygląda akt seksualny - przekazali "łowcy pedofili".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ferdynand Grüning. Gwałcił i zabijał dzieci w II RP. Historia "Wampira z Łodzi"

- Jako instruktaż przesyłał linki do stron z filmami dla dorosłych. Fantazjował, by 12-latki chodziły przy nim nago. Wizualizował pocałunki i uprawianie miłości z małoletnimi. Jak każda osoba o skłonnościach pedofilskich wymagał dochowania tajemnicy - dodaje ECPU Polska.

34-latek został zatrzymany

W pewnym momencie 34-latek postanowił zaprosić "12-latkę" do siebie. Nie uszło mu to płazem. 19 marca członkowie Fundacji ECPU Polska przyjechali pod wskazany adres i zawiadomili policję.

Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzuty usiłowania nieudolnego przestępstwa, polegającego na nawiązaniu kontaktu przez aplikację Messenger z osobami, jak sądził, nieletnimi, celem złożenia propozycji obcowania płciowego, czy też innej czynności seksualnej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu (…). Obecnie trwają dalsze czynności w przedmiotowej sprawie - powiedziała w rozmowie z Nowiny24 mł. asp. Agnieszka Przebięda z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

34-latek obecnie przebywa na wolności, ale jest objęty dozorem policyjnym i nie może opuszczać kraju. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Fundacja ECPU Polska

Współpracująca z policją fundacja ECPU Polska jest organizacją zaangażowaną w walkę z wykorzystywaniem dzieci w internecie. Oferuje wsparcie ofiarom i prowadzi kampanie społeczne mające na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach płynących z internetu.

Chronić tych, którzy sami nie potrafią się bronić - brzmi motto fundacji.

Działająca od trzech lat Fundacja ECPU Polska przyczyniła się już do zatrzymania 300 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić