aktualizacja 

36-letni recydywista zatrzymany. Usłyszał zarzut gwałtu i znęcania się

44

36-latek zatrzymany przez częstochowskich policjantów najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Podejrzany jest o znęcanie się oraz gwałt na swojej partnerce. Ze względu na to, że mężczyzna był już wcześniej karany - w lutym 2023 r. wyszedł z więzienia - za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

36-letni recydywista zatrzymany. Usłyszał zarzut gwałtu i znęcania się
Zatrzymany (czestochowa.policja.gov.pl)

W Częstochowie do dyżurnego Komisariatu I Policji wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na ulicy Sobieskiego. Wynikało z niego, że mężczyzna jest agresywny w stosunku do swojej partnerki.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z 'jedynki'. Mundurowi po wejściu do domu zastali mężczyznę, który jak się okazało, najpierw pobił, a następnie zrzucił ze schodów swoją partnerkę - informuje policja.

Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Z kolei agresor został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"
Okazało się, że sprawca w lutym 2023 roku opuścił mury zakładu karnego i od tego momentu regularnie znęcał się nad pokrzywdzoną. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował i groził kobiecie pozbawieniem życia, dopuszczał się wobec niej rękoczynów, a także ją gwałcił - podają mundurowi.

Zarzuty dla recydywisity

W poniedziałek (17 kwietnia) 36-latek został doprowadzony do prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty zgwałcenia i psychicznego oraz fizycznego znęcania się nad partnerką. 18 kwietnia na wniosek śledczych sąd aresztował go na 3 miesiące.

"Mężczyzna odpowie za te przestępstwa jako recydywista, ponieważ za podobne przestępstwa został już wcześniej skazany i odbywał karę pozbawienia wolności" - dodaje policja.

Źródło: czestochowa.policja.gov.pl

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić