aktualizacja 

60-latek próbował postawić żagiel na kajaku. Wpadł do wody

22

Warszawscy strażnicy miejscy z patrolu rzecznego pomogli 60-letniemu żeglarzowi. Mężczyzna próbował postawić żagiel na kajaku. Niestety wpadł do wody i miał problem, by wrócić do kajaku.

60-latek próbował postawić żagiel na kajaku. Wpadł do wody
60-latek próbował postawić żagiel na kajaku. Wpadł do wody (Straż Miejska Warszawa)

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 kwietnia, gdy w godzinach popołudniowych 60-letni mężczyzna pływał kajakiem na Wiśle.

Z informacji przekazanych przez straż miejską wynika, że w trakcie próby postawienia żagla, przy silnym wietrze, kajak wywrócił się, a mężczyzna wpadł do wody. Wtedy zauważyli go strażnicy z patrolu rzecznego.

Wiał dość silny wiatr, więc mężczyzna próbował rozwinąć na kajaku żagiel. Niestety podmuch wywrócił kajak i kajakarz wpadł do wody - relacjonuje cytowany w komunikacie starszy inspektor Mirosław Pracownik, który tego dnia brał udział w patrolu rzecznym straży miejskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele

"Widzieliśmy, że ma problem, więc podpłynęliśmy i pomogliśmy mu zająć miejsce w kajaku" - dodał.

Kajakarz nie był nowicjuszem. - Jego sportowe ubranie było dobrze przystosowane do zmiennych warunków pogodowych, a kajak profesjonalnie wyposażony. Strażnicy odtransportowali śmiałka do najbliższego brzegu - podkreślił mundurowi.

Ostatecznie mężczyzna zdecydował się wylać wodę z kajaka i popłynąć dalej. Wcześniej podziękował strażnikom za udzieloną pomoc.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić