Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Robert Czykiel
|

Abonament RTV. Poczta Polska chce wstrzymać ściąganie zaległego abonamentu

1
Podziel się

Jest dobra wiadomość dla osób, które zalegają z abonamentem RTV. Jacek Sasin poprosił Pocztę Polską, aby z powodu wyjątkowej sytuacji zawiesiła ściąganie należności. Do KRRiT trafił wniosek.

Abonament RTV. Poczta Polska chce wstrzymać ściąganie zaległego abonamentu
Abonament RTV. Poczta Polska przestanie ściągać długi? (Forumgwiazd / Forum, RM, Forumgwiazd / Forum)
bEJDvqDF

Od lat ściągalność abonamentu RTV w Polsce jest bardzo niska. Polacy niechętnie płacą za odbiorniki radiowe i telewizyjne. Potem pojawia się problem, gdy Poczta Polska postanawia ściągnąć zadłużenie.

Abonament RTV. Poczta Polska przestanie ściągać długi?

W ostatnich dniach głośno było o emerytach, którzy zgłosili się do "Gazety Wyborczej". Skarżyli się, że Urząd Skarbowy zajął im konta. Niektórym w ten sposób ściągnięto ponad tysiąc złotych. Sprawa była też kontrowersyjna z tego powodu, że część z nich zapewniała, że już wcześniej złożyli wniosek i zwolnienie z opłaty.

Głos ws. ściągania abonamentu RTV przez Pocztę Polskę zabrał Jacek Sasin. Wicepremier na Twitterze zdradził, że poprosił o zawieszenie takich działań z powodu wyjątkowej sytuacji. Przy okazji obwinił Donalda Tuska.

bEJDvqDH

Poczta Polska już napisała w tej sprawie do KRRiT. Niebawem więc sprawa może zostać zatwierdzona. Z kolei Ministerstwo Finansów poinformowało, że Poczta Polska w tym roku zgłosiła do fiskusa 35 tys. tytułów wykonawczych. W ten sposób do tej pory ściągnięto około 7 mln zł.

Zobacz także: Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Ile kosztuje abonament RTV. Kto jest zwolniony z opłaty?

Abonament RTV jest obowiązkowy niemal dla każdego. Koszt to 7 zł miesięcznie za odbiornik radiowy i 22,70 zł miesięcznie za telewizor. Na kwotę nie ma wpływu to, ile osób mieszka w gospodarstwie domowym i ile odbiorników jest w użytku.

bEJDvqDN

Rząd jednak wprowadził pewne wyjątki. Z abonamentu zwolnione są osoby powyżej 75. roku życia. Z kolei osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, także mogą wnioskować taki przywilej. Wniosek należy złożyć w placówce Poczty Polskiej.

Czytaj także:

bEJDvqDO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJDvqEi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
00000
rok temu
😄😄😄😄😅😅😅😅😆😆😆😆😉😉😉😉😊😊😊😊😎😎😎😃☺️☺️☺️☺️🙂🙂🙂🙂🤗🤗🤗🤗😏😏😏😏🙃🙃🙃🙃🤫🤫🤫🤫🤭🤭🤭🤭🤓🤓🤓🤓
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić