Afrykański żar nad Polską. Nadchodzą piekielne upały

168

Maj był bardzo zimny, a czerwiec na razie upływa pod znakiem wysokich temperatur. Wszystko wskazuje na to, że będą one stopniowo wzrastać. W przyszłym tygodniu do Polski ma dotrzeć pierwsza ogólnokrajowa fala upałów. Żar będzie lać się z nieba!

Afrykański żar nad Polską. Nadchodzą piekielne upały
Pogoda zaskoczy. Będzie piekielnie gorąco! (wxcharts.com)

Do końca tego tygodnia w Polsce będzie pogodnie. Maksymalne temperatury będą oscylować w granicach od 24 do 26 stopni Celsjusza.

W weekend miejscami na północy i na wschodzie kraju zachmurzenie będzie wzrastać do dużego - podaje za pośrednictwem pogoda.wp.pl Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce.

W sobotę i niedzielę chwilami może popadać słaby deszcz. Opadów nie będzie zbyt wiele również w przyszłym tygodniu. W jego drugiej połowie wzrośnie jednak ryzyko opadów pochodzenia burzowego.

Pogoda. Powietrze z Afryki przyniesie potężne upały!

"Od środy 16 czerwca co najmniej na 4-5 dni nad Polską otworzą się bramy do napływu gorących mas powietrza z Afryki. Przed nami zatem kilkudniowa fala upałów o zasięgu krajowym" - zapowiada Tomasz Leszczyński.

Jakie temperatury odnotujemy w najcieplejszych momentach dni? Od 29 st. C na wybrzeżu, Mazurach, Podlasiu, Warmii, 30-32 st. C na Mazowszu, Lubelszczyźnie, do 33-34 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce.

Upały mają zakończyć groźne nawałnice, które pojawią się w kolejny weekend. Będzie trzeba bardzo uważać. Burze wygenerują opady do 40-60 litrów wody na mkw.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić