o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Aktywiści klimatyczni uderzyli w giganta. Wybite szyby w banku w Londynie

13
Podziel się

W środę 7 kwietnia w stolicy Anglii miał miejsce protest aktywistów, którzy domagają się reakcji rządu na postępujący kryzys klimatyczny. Aby zwrócić uwagę na pogłębiający się problem, dopuścili się nawet aktu wandalizmu. Wybili szyby w siedzibie firmy Barclays.

Aktywiści klimatyczni uderzyli w giganta. Wybite szyby w banku w Londynie
Aktywiści celowo wybili szyby w siedzibie brytyjskiej firmy Barclays. To nie pierwszy raz, gdy dopuścili się takich działań – wcześniej ich "ofiarą" padł oddział Shell.
bECcwAPp

Zdewastowana siedziba firmy Barclays mieści się w kompleksie biurowym Canary Wharf w Londynie. Wybicia szyb dopuścili się aktywiści Extinction Rebellion – to międzynarodowy ruch, który dąży do wymuszenia działań na rządzących poprzez akty masowego obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Aktywiści Extinction Rebellion wybili szyby w londyńskim oddziale Barclays

Barclays to brytyjska firma holdingowa, której oddziały znajdują się na wszystkich kontynentach. Specjalizuje się w dostarczaniu usług finansowych.

bECcwAPr

Aktywiści Extinction Rebellion nie tylko wybili szyby przy użyciu specjalnych młotków. Dodatkowo nakleili na frontonie budynku napis "W przypadku awaryjnego rozbicia szyby klimatycznej", a także nieśli plakaty ze specjalnym hasłem, w którym zarzucali politykom niedopełnienie obietnic związanych z walką ze zmianami klimatycznymi.

Lepsze rozbite okna niż złamane obietnice – brzmiał napis na plakatach.
bECcwAPx

Przedstawiciele Extinction Rebellion wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się przypuścić atak właśnie na siedzibę Barclays. Jak uzasadnili, była to część szeroko zakrojonej akcji "Money Rebbelion" (ang. "bunt pieniędzy"), poprzez którą chcieli zwrócić uwagę na szkody wyrządzane przez system kapitalistyczny. Za pośrednictwem "mniejszych" szkód dążą do zapobieżenia globalnym zagrożeniom.

To ostatnia taka akcja w proteście przeciwko dalszym inwestycjom banku w działania, które przyczyniają się do stanu zagrożenia ekologicznego i klimatycznego – zapowiedział rzecznik Extinction Rebellion, cytowany przez agencję Reutera.
bECcwAPy

Na temat wybicia okien zabrała głos również Sophie Cowen, 30-letnia aktywistka Extinction Rebellion. Jak uzasadniła, organizacja podjęła takie działania, ponieważ zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z katastrofy klimatycznej są ważniejsze, niż konieczność wstawienia nowych okien.

Podjęliśmy dziś działania, ponieważ ktoś musi podnieść alarm, a zniszczone okna są ważniejsze niż zniszczona przyszłość – uzasadnia Sophie Cowen.
Zobacz także: Zobacz też: Wściekły Rafał Kijańczuk zapowiada protest po gali FEN 33. "Ja tego tak nie zostawię"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECcwAPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Serio
5 miesięcy temu
ładne zdjęcie wybitej szyby
przeciąg
5 miesięcy temu
trzeba im wyłączyś prąd i wybić okna w mieszkaniu to może zrozumieją z czego żyją
Sceptyk
5 miesięcy temu
"W przypadku awaryjnego rozbicia szyby klimatycznej".... Hahahahahahahahahahahahhahaha!!!!!!!!!!! To nadaje się na mema jakiegoś hahahahaha!!!!!!xDDDDD
bECcwAPT
tata
5 miesięcy temu
Jezu, te błędy w tekście, pismaku nie dotykaj angielskiego, jak nawet po polsku nie umiesz
Suweren
5 miesięcy temu
Greta z radości zmoczyła prześcieradło.
Olek
5 miesięcy temu
Nie ma żadnego kryzysu,klimat zawsze się zmieniał i zmieniał będzie,CO2 ma znikomy wpływ na klimat,ale teraz jest poprawność polityczna i nie można się sprzeciwiać jak za komuny
Rew
5 miesięcy temu
Hahaha tłumaczenie tekstu z szybą rozwaliło mnie :))))
JIMMY BLAZE
5 miesięcy temu
Zamiast sadzić drzewa, niszczą. Chuligani a nie aktywiści, chociaż w sumie to synonim.
Wiola
5 miesięcy temu
Ekoterroryści do Chin, największego triciciela, a tam długo z paki nie wyjdziecie :)
Ooooo
5 miesięcy temu
No to POkryje szkody i klimat POczeka
tow. Wolski
5 miesięcy temu
lepiej dla klimatu by było jakby ci kretyni zastanowili się ile ton CO2 trzeba dodatkowo wyemitować do atmosfery i ile m3 wody zużyć aby wyprodukować nowe szyby, przywieźć je i zamontować oraz wywieźć i zutylizować zbite okna.
czak noris
5 miesięcy temu
ktoś, kto niszczy cudzą własność nie jest żadnym aktywistą tylko zwyczajnym przestępcom!
8787
5 miesięcy temu
To teraz zwykłych chuliganów nazywa się aktywistami?
bECcwAPL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić