Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Bristol. Tysiące ludzi protestuje. Rzucali przedmiotami w policjanta

70
Podziel się

Łącznie kilka tysięcy osób protestowało w sobotę 3 kwietnia na ulicach kilku miast Wielkiej Brytanii. Manifestacje dotyczyły sprzeciwu Brytyjczyków wobec projektowi ustawy o policji, przestępczości, wyrokach i sądach, który m.in. zwiększa uprawnienia policji wobec uczestników demonstracji.

Bristol. Tysiące ludzi protestuje. Rzucali przedmiotami w policjanta
Manifestujący w Wielkiej Brytanii. (PAP)
bEUgDiKZ

Fala protestów zalała Wielką Brytanię. Tysiące ludzi buntowało się w sobotę w różnych miastach przeciwko projektowi ustawy o policji i przestępczości.

Najliczniejsze zgromadzenie miało miejsce w Bristolu i liczyło tysiąc osób. W tym mieście był to już piąty protest w tej sprawie, jednakże w odróżnieniu od pierwszego i trzeciego miał spokojny przebieg.

bEUgDiLb

Pod siedzibą parlamentu w Londynie zgromadziło się aż 300 osób. Doszło do przepychanek między protestującymi a funkcjonariuszami policji. Jeden z policjantów doznał obrażeń, gdy manifestujący zaczęli rzucać w niego różnymi przedmiotami. Mundurowi zadecydowali o wezwaniu posiłków. Aresztowano co najmniej jedną osobę.

Protesty odbyły się również w Manchesterze, gdzie uczestnicy zablokowali na pewien czas tory tramwajowe, Birmingham, Liverpoolu, Newcastle czy Brighton.

Głośna ustawa, która jest obecnie rozpatrywana przez Izbę Gmin, większa m.in. uprawnienia policji podczas demonstracji, jeśli zakłócają one spokój mieszkańców czy firm. Zdaniem protestujących jest to ograniczenie swobody odbywania protestów.

bEUgDiLh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUgDiLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
Polak
8 miesięcy temu
Angole się boją,że szumieć nie będą mogli podpalać samochodów i grabiec sklepów a lać cholote ile wlezie
Xzy
8 miesięcy temu
Polacy nie wiedza kto dziś jest większym wrogiem PO czy PiS Dezinformacja Mam wrażenie ze Rząd polski chętnie wprowadziłby stan wyjątkowy Tylko czekają na strajki i bójki My mamy tylko jeszcze jedna szanse jak zmienimy rząd to może się coś zmieni Zmiana władz
Bobiliiii
8 miesięcy temu
Co z Trynkiewiczem
bEUgDiLD
Goldengecko
8 miesięcy temu
Po to pandemia żeby w różnych krajach przepchnąć niewygodne ustawy licząc że ludzie w obawie przed Covid-19 nie wyjdą na Ulicę jak np. w Polsce zakaz aborcji
Mikrobiolog
8 miesięcy temu
Nikt nie ma masek gdzie ten wirus
Wojciech
8 miesięcy temu
Komuna zawsze i wszędzie używała milicji przeciwko swoim obywatelom. Tak samo było w CCCP, tak samo w Chinach, tak samo jest w UK, Belgii czy Hiszpanii. W USA chwilowo też zwyciężyła komuna ale to jeszcze nie jest przesądzone.
Flegmolebryto...
8 miesięcy temu
Bristol. Tysiące ludzi protestuje. Rzucali przedmiotami w wystraszonych policjanta a z Polskiego Kościoła wiernych wywalili a tu gaciami Policja trzęsie przed anarchią
loper
8 miesięcy temu
Wolni ludzie wolny świat !!!!!!
Rafal
8 miesięcy temu
jest coraz gorzej rzad nas nienawidzi to nasz wróg
Józek Bonk
8 miesięcy temu
polak sprzedał ojczyznę matkę za skrzynkę wódki co miesiąc
Riko
8 miesięcy temu
Protestowało aż 300 osób i jedną nawet aresztowano . Toć to przecież wybuch rewolucji w tym Londynie
Marek
8 miesięcy temu
Rozumiem, że policja uskuteczniła rozejście się pod groźbą mandatu 200£ lub aresztu tak, jak to zrobili w polskim kościele dzień wcześniej? Jeśli nie, to mega hipokryzja.
Sprzedajni po...
8 miesięcy temu
A napisów Kill the Bill, to tam nie było?!!!!!!!!
bEUgDiLv
Zbyszek
8 miesięcy temu
Trenowali na strachu przed "pandemią" spodobało się teraz trzeba przykręcić śrubę obywatelom.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić