o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Aleksander Łukaszenka: Opozycja to marionetki w rękach Polski i Rosji

119
Podziel się

Aleksander Łukaszenka stwierdził, że pragnie omówić kwestię "mieszania się sił zagranicznych" do wyborów prezydenckich na Białorusi z Władimirem Putinem. Jego zdaniem większość członków opozycji to "marionetki" innych państw.

Aleksander Łukaszenka: Opozycja to marionetki w rękach Polski i Rosji
Łukaszenka planuje spotkać się z Władimirem Putinem, aby omówić kwestię mieszkania się do wyborów Rosji oraz Polski. (GETTY, Alexei Nikolsky/TASS, Alexei Nikolsky)
bDBsPLCJ

Jak donosi agencja TASS, prezydent Białorusi pragnie omówić z Władimirem Putinem kwestie niezależności zapowiadanych na 9 sierpnia wyborów prezydenckich. Chodzi m.in. o rozprowadzanie nieprawdziwych informacji i sterowania opozycyjnymi kandydatami przez inne państwa, np. Polskę.

Co ciekawe, Łukaszenka o takie działania oskarża również Rosjan. Jego zdaniem mieszają się oni do kampanii prezydenckiej, promując swojego kandydata, Wiktara Babarykę. Babaryka według niektórych sondaży mógł liczyć na niemal 50-procentowe poparcie.

W zeszłym tygodniu trafił do więzienia z powodu oskarżeń o unikanie podatków. Według prezydenta Białorusi, Babaryka był sterowany przez Kreml i dążył do przeistoczenia kraju w "państwo oligarchiczne".

bDBsPLCL
Tymi marionetkami kierują osoby z obu stron. Żyją one w Polsce, ale dużo mieszają również Rosjanie. W trakcie spotkania z prezydentem Putinem omówimy pokrótce tę sytuację, która jednak jest bardzo skomplikowana. Używane są najnowsze technologie. Zagranica miesza się do naszych wyborów, do naszych spraw wewnętrznych - powiedział Łukaszenka.

Czytaj także:

Ingerencja Rosji w wybory na Białorusi?

W reakcji na te słowa, rzecznik Kremla, Dimitrij Pieskow, stwierdził, że "Rosja nigdy nie ingerowała i nie planuje ingerować w proces wyborczy w jakimkolwiek kraju". Dodał, że szczególnie dotyczy to "sojuszniczej" Białorusi.

bDBsPLCR

Łukaszenka mówił też o "przerażającej dezinformacji", mającej na celu zdyskredytowanie władz. Przykładem miały być doniesienia o 840 milionach dolarów znajdujących się na szwajcarskim koncie jednego z jego synów. Zdaniem Łukaszenki jest to wykorzystywanie niewiedzy ludzi, którzy nie umieją odróżnić sfałszowanych dokumentów bankowych od prawdziwych.

Zobacz także: Wybory 2020. Olgierd Annusewicz: o wyniku wyborów zdecyduje suma błędów kandydatów

bDBsPLCS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDBsPLDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(119)
wjaśnienie
7 miesięcy temu
Rosja nigdy się nie chwali, że ingeruje w wybory w innych Państwach ! Bo Rosja jest skromna i wszystko robi po cichu ...
iks
7 miesięcy temu
i tu ma racje co do opozycji tanczacej za kase obcych
Misio yogi
7 miesięcy temu
Ma rację w 100procentach
bDBsPLDn
Mieszko RD
7 miesięcy temu
Panie Łukaszenka nie wiem co życzy wam Rosja,Ale wiem że My Polacy życzymy Wam to co i sobie życzymy :pokoju,rozwoju,bezpieczeństwa.W nas nie macie wroga,ale przyjaciela.
Opelno
7 miesięcy temu
Jasne, że Polska miesza w białoruskich wyborach. Jesteśmy przecież cybernetyczną potęgą! Łukaszenko boi się, że wsadzimy swojego prezydenta na urząd, tak jak w San Escobar! Ale dla Polski to tylko rozgrzewka! Na jesień mieszamy w USA!
Najnowsze komentarze (119)
Skoczek
7 miesięcy temu
Ciekawe. Podobno opozycja uwaza, ze rzadzacy Polska sa kiepscy i nie prowadza zadnej polit. zagr, szczegolnie na Bialorusi. To niby kto z Polski miesza tam w wyborach?!?
politico
7 miesięcy temu
W planach Kremla Polska powinna powrócić w rosyjską sferę wpływów i dlatego Moskwa prowadzi z nami bezwzględną wojnę propagandową, z której słabo zdajemy sobie sprawę Jej głównym narzędziem jest dezinformacja, która dzięki internetowi jest tania i łatwo się szerzy – ma ogłupiać i pobudzać konflikty, by skłócać Polaków i aby uczynili to swoimi własnymi rękami Szczególnym przedmiotem kremlowskiej manipulacji są symbole narodowe, obrazy polskiej tradycji i to, co winno kojarzyć się z polskim patriotyzmem Polacy okładają się maczugami z napisem endecja i lewactwo, a szef wydziału dezinformacji w Moskwie turla się ze śmiechu i otwiera kolejną butelkę szampana
Danusia
7 miesięcy temu
Oby nie przytrafił się tam nasz "Bolek " . Ponownie zostałby prezydentem na usługach zachodu oraz wach i -owskiego
Ivv
7 miesięcy temu
Dziwne, że oskarża nas, a nie Amerykanów, którzy pewnie chca im zaprowadzić "demonkrację".
tom
7 miesięcy temu
Z tą informacją o pieniądzach jednego z synów na pewno jest coś na rzeczy, nie wspominając, że któryś z jego synów ( może to ten ) jest właścicielem bardzo nowoczesnej fabryki produkującej wyroby dziewiarskie ( skarpetki, rajstopy ) i korzystając z uni celnej z Rosją zaopatruje ten rynek, a łatwo domyśleć się, że dzięki tacie nie płaci podatków na Białorusi, a energię też ma po preferencyjnych cenach ( jeżeli też płaci ).
iqs
7 miesięcy temu
Prawdę mówi Łukaszenka. Ten gość to jakiś fenomen, tyle lat prawomocnie wybierany i daje radę
AKM
7 miesięcy temu
Facet ma rację ale chyba przesadza z siłą oddziaływania Polski poza granicami własnego kraju. Chyba, że mówi o polskojęzycznej agenturze.
Lloi
7 miesięcy temu
No i co z tego
bDBsPLDf
Anka
7 miesięcy temu
Nie od dzis wiadomo ze Platforma Obcych interesow to partia fasadowa majaca nie za zadanie kreowac cookolwiek nowego. Jest po to by wykonawcami ustalen Z Brukselii pod utopijnym pretekstem wspolnego dobra EU... Plakac sie chce..
Magda
7 miesięcy temu
jeszcze nie widzialam, ze Polak jak by myslal samodzielnie z dobrem Polski na sercu mogl by byc tak zajadliwie przeciw budowy przeprawy przez mierszeje i portu CPK. Mozna kwestionowac ale nie do takiego stopnia. Ostatecznie to w Polsce zostanie a nie jak kasa wywieziona z VAT. Ja to widze, ze to wszystko sprawka Platformy Obcych interesow. Totalni na uslugach innych mieszaja nam w glowach i w sercach.
Aga
7 miesięcy temu
a w Polsce totalni to marinetki a jak ta to czyje? Berlina, Brukselii, Rosji??
mamamija
7 miesięcy temu
Oczywiście Łukaszenka ma rację że wszyscy próbują namieszać w wyborach na Białorusi To identyczna sytuacja jak w Polsce gdzie opcja niemiecko rosyjskich wspólnych interesów wspiera PO i jej kandydata a amerykańska wspiera kandydata PIS .Co nie przeszkadza że zgromadził bardzo pokazny majątek osobisty przez lata swoich rządów liczony wieloma zerami .
czes
7 miesięcy temu
lukaszenka to czwarty brakujacy ''medrzec ze wschodu''
WTC
7 miesięcy temu
Przygarnął kocioł garnkowi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić