o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Alert pogodowy najwyższego stopnia IMGW. "Nawalne opady deszczu"

10
Podziel się

IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe najwyższego - trzeciego stopnia. W regionach południowych należy się spodziewać burz, gradu i silnego wiatru. Instytut ostrzega, że tak intensywny opad będzie powodował poważne skutki hydrologiczne.

Alert pogodowy najwyższego stopnia IMGW. "Nawalne opady deszczu"
Burza. (Flickr)
bEEvcpGt

IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe najwyższego, trzeciego stopnia, dla wschodnich i południowych regionów Polski. Burz z gradem w godzinach porannych mogą spodziewać się mieszkańcy województwa podlaskiego, wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego, w województwie podkarpackim i świętokrzyskim oraz w części Małopolski i Śląska.

Jak przekazuje instytut, na południu i na wschodzie Polski możliwe są do wieczora ulewne opady deszczu oraz silny wiatr. "Ze względu na wysoką wilgotność powietrza i słaby przepływ powietrza w środkowej troposferze, głównym ryzykiem dzisiejszych burz będą silne, miejscami nawalne opady deszczu" - czytamy w komunikacie IMGW. Możliwe są więc zalania i podtopienia.

bEEvcpGv

Najwięcej burz po południu i wieczorem

Największa aktywność burz przypadnie na godziny popołudniowe i wieczorne. Ostrzeżenia dotyczą województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego. Prognozowana wysokość opadów na południowym wschodzie: do 60 mm, lokalnie do 100 mm. Temperatura na wschodzie od 26 do 31 stopni Celsjusza, na pozostałym obszarze — od 22 do 27 stopni.

Instytut ostrzegł też mieszkańców woj. małopolskiego przed możliwymi lokalnymi podtopieniami. Jak czytamy w komunikacie, w regionie tym na Skawince w profilu Radziszów trwa gwałtowny wzrost stanu wody. Stan alarmowy został przekroczony o ponad 1 m. "Możliwe są kolejne wzrosty, głównie w zlewni górnej Wisły oraz w dorzeczu Odry, w zlewni Nysy Łużyckiej" - ostrzega IMGW.

bEEvcpGB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvcpGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
????
2 miesiące temu
Dostałam alert gdy w moim województwie była cudna pogoda, ani jednej chmurki a burza była 600km ode mnie!!! Chyba to powinno trochę inaczej wyglądać?
Graza
2 miesiące temu
Bóg grzmi nad głupotą ludzi...
Lucyfer
2 miesiące temu
Bóg grzmi za niszczenie Ziemi ale także z powodu powrotu Tuska, PO i LGBT !
bEEvcpGX
prawda
2 miesiące temu
Dzielo geoinzynierji NWO.
g prawda
2 miesiące temu
miało padać całą sobote a spadły 3 kroleki
rafa
2 miesiące temu
jak zobaczycie czarne niebo i przejcie w intensywną zieleń/seledyn to będzie nawalać każda prognoza i rcb,a tak to spokojnie zbierajcie grzyby...
Marian
2 miesiące temu
Aha? Nawalne, czyli no jak ten, no ten dobry? Bo on dobry jest, lepszy niż ten zły, co go nie lubi, no wiadomo...
snesnon
2 miesiące temu
I TO MA BYĆ DAWKA DOBREGO NEWSA !!!!! BRAWO REDAKTORKU
Fffff
2 miesiące temu
A niektórzy myślą że to przez człowieka jest bo nie jest Eko. Klimat robi co chce i tyle...
Andrzej
2 miesiące temu
Te Alerty to 30/70 % prawdy. Tylko krzykuny wieszczą i pismaki .A tak naprawdę to 70 % to niezgodność z rzeczywistością jest
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić