o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Andrzej Duda z propozycją ws. aborcji. Prymas Wojciech Polak reaguje

80
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda zaproponował nowe rozwiązanie dot. aborcji. Stanowczo zareagował na nie prymas Polski Wojciech Polak. - Kościół nie zmieni zdania. Zabicie ludzkiego życia - od poczęcia do naturalnej śmierci - jest zawsze wielkim nieporządkiem moralnym - powiedział.

Andrzej Duda z propozycją ws. aborcji. Prymas Wojciech Polak reaguje
Prymas Polak reaguje na propozycję prezydenta Dudy (ONS)
bDplKHJx

Andrzej Duda ma przygotować ustawowe rozwiązanie, które zawęzi interpretację Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. przesłanki embriopatologicznej. Tę inicjatywę prezydenta popiera m.in. Porozumienie Jarosława Gowina.

Jak pisze serwis wiadomosci.wp.pl, w propozycjach dot. prawa aborcyjnego mają zawrzeć się m.in. zapisy, które "precyzyjnie i jednoznacznie chronią dzieci z zespołem Downa".

bDplKHJz

Mają one także uwzględniać "prawo do decyzji matki w skrajnych i bardzo rzadkich przypadkach nieuleczalnych wad letalnych dziecka, skazujących je na śmierć w trakcie ciąży lub niedługo po urodzeniu".

Propozycja Dudy i zdecydowana reakcja prymasa Polaka

Kościół nie zmieni zdania. (…) Zabicie ludzkiego życia - od poczęcia do naturalnej śmierci - jest zawsze wielkim nieporządkiem moralnym. Tak nauczał Jan Paweł II - mówił na antenie RM FM prymas Polski Wojciech Polak.
bDplKHKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
gosccc
miesiąc temu
Skoro kościół nie zmieni zdania to my zmienimy kościół i po problemie.
apostazja
miesiąc temu
O wiele lepszą formą protestów od malowania kościołów jest formalne wystąpienie z niego. Mam zamiar tak zrobić i zachęcam każdego.
tak czy nie
miesiąc temu
"Wielkim porządkiem" - jest pozbawianie życia Ludzi brakiem respiratorów i lekarzy by utrzymywać tabuny duchownych
bDplKHKb
Życie
miesiąc temu
Mnie śmieszą kibice a przepraszam kibole -damscy bokserzy, którzy przeżyć nie mogą tego, że nikt ich kościołów nie chciał atakować. Mieszali się w tłum i sami prowokowali bójki. To są ludzie bez honoru i bez Boga.. tchórze! I jeszcze próbują wmówić ze jakąś antifa z Niemiec przyjechała HAHAJA!!
GOść
miesiąc temu
Zdanko można zachować ale nic wam do Państwa Świeckiego . w takim państwie żyją obywatel którzy utrzymują to państwo , rząd i władze .to ich zdanie się liczy i jest najważniejsze . Dlatego że to państwo zostało powołane przez obywateli i im czyli obywatelom ma służyć .
Najnowsze komentarze (80)
Stanowcza
miesiąc temu
Same odważne, tylko potem będą ryczeć w poduszkę i psychologów bogacić, bo wróci opamiętanie i zaczną się wyrzuty sumienia. A to i tak nic nie da, bo to piętno będzie trzymać do śmierci!!! Dzieciobojczyni zawsze będzie Dzieciobojczynią....
Chaos
miesiąc temu
Wedlug konstytucji RP jestesmy pansteem swieckim a wiec kosciol nie ma prawa mieszac sie w polityke.
Bóg
miesiąc temu
Zlikwidować Kościoły i PiS wtedy wszystko będzie OK
Leosia
miesiąc temu
Jest jedno wyjście oddzielić kościół od panstwa bo niestety kler staje się zbyt butny i materialny,
Małgorzata
miesiąc temu
No to zlikwidujmy armię, bo żołnierze zabijają ludzi i to nie zawsze w obronie własnej.
pawel
miesiąc temu
to teraz są modne takie różowe czapeczki > ?
123
miesiąc temu
Okulary BULGARI złote a skromne
Głos-odrębny
miesiąc temu
Kościól ma swoje zdanie i ka żdy inny też ma swoje zdanie. I każdy będzie sam odpowiadał za swoje czyny. Nie sądzcie inych byście sami nie byli sądzeni.
bDplKHJT
ano
miesiąc temu
No cóż księża czasem zapładniają ale ciąży już nie noszą. Ani zdrowej ani letalnej ani z Downem. Dlatego mogą sobie tak głosić.
Kuk
miesiąc temu
zastosowac po raz II holo.... ale w stosunku do kleru i finito.Specjalisci od tego pwenie jeszcze zyja
olo
miesiąc temu
panom w sukienkach już dziękujemy
poco kościół
miesiąc temu
Czyli ten kościół jest dla społeczeństwa zbędny !!!!
Marek
miesiąc temu
W czasach św. Augustyna (354-430n.e.) biskupi zezwalali na aborcję do 3 miesiąca. Tomasz z Akwinu (1225 — 1274 n.e.), uważał, że płód w łonie kobiety staje się człowiekiem dopiero po 40 dniach (w przypadku płodu rodzaju męskiego) i po 80 dniach (w przypadku płodu rodzaju żeńskiego)
logik
miesiąc temu
Chyba w Danii ogłosili, że chętnie wyskrobią, za odpowiednią opłatą zapłodnione Polki. Trzeba dać im bilet w jedną stronę na 10 lat pobytu w Danii. A co demokratycznie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić