Andrzej Duda złożył życzenia na Dzień Kobiet. Uwagę przykuwa jedno słowo

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda złożył Polkom życzenia. W jego wpisie uwagę przykuwa jedno słowo.

Andrzej Duda złożył życzenia na Dzień Kobiet. Uwagę przykuwa jedno słowo
Andrzej Duda złożył kobietom życzenia (PAP, Mateusz Marek)

8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Z okazji tego święta prezydent Andrzej Duda opublikował w mediach społecznościowych życzenia.

Wszystkim Paniom, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, życzę samych słonecznych dni, spełnienia w życiu rodzinnym i zawodowym, codziennego szacunku ze strony mężczyzn, miłości, szczęścia i sPokoju. A także realizacji marzeń. Dziękujemy Wam, że jesteście! Z całego serca! 🌹🌹🌹 - napisał.

Prezydent celowo napisał "sPokoju". Prawdopodobnie chciał w ten sposób nawiązać do wojny toczącej się w Ukrainie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Agata Duda zorganizowała akcję na Dzień Kobiet

W poniedziałek żona prezydenta Agata Duda zainicjowała akcję związaną z Dniem Kobiet. Zaapelowała do kobiet z całego świata, by wykorzystać święto do walki o zakończenie wojny w Ukrainie.

Pierwsza Dama zachęciła kobiety, by 8 marca udostępniały zdjęcia z kartką z napisem "#RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę". Agata Duda ma nadzieję, że akcja dotrze do Rosjanek.

Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny w Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się wojny - zaapelowała Agata Kornhauser-Duda.
Mam nadzieję, że jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Kobiety razem mogą zdziałać wiele, i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie - dodała.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Dzień Kobiet w cieniu wojny. Co Polki chcą powiedzieć Ukrainkom?

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić