Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Mer Charkowa podda miasto? Odpowiedział. Już wszystko jasne

Podziel się:

Rosjanie oblegają największe ukraińskie miasta, w tym – Charków w północno-wschodniej części kraju. Pojawiły się doniesienia, że Ihor Terechow, mer miasta, dostał 72 godziny na jego poddanie i zamierza spełnić to żądanie. Teraz Terechow sam zabrał głos.

Mer Charkowa podda miasto? Odpowiedział. Już wszystko jasne
Ihor Terechow ujawnił, czy naprawdę dostał 72 godziny na poddanie Charkowa (Twitter, @Buckarobanza)

Wysiłki rosyjskich żołnierzy skupiają się na północy Ukrainy. Głównym celem sił nieprzyjaciela jest Kijów, który pozostaje niezdobyty już od dziewięciu dni. Jednocześnie trwa ostrzał innych dużych miast, w tym właśnie Charkowa.

Oblężenie Charkowa na Ukrainie. Czy Ihor Terechow podda miasto?

Na czele Charkowa stoi Ihor Terechow. Wśród opinii publicznej pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi mer miasta miał otrzymać od przedstawicieli rosyjskiej armii ofertę "nie do odrzucenia".

W końcu głos na temat rzekomych planów poddania miasta zabrał sam Ihor Terechow. Mer Charkowa nie opublikował jednak oficjalnego oświadczenia za pośrednictwem swojego rzecznika – zamiast tego osobiście poruszył palące kwestie w nagraniu.

Zobacz także: Myśliwce z Polski dla Ukrainy? "Jest to możliwe"

Ihor Terechow zaprzeczył - nie zamierza poddać Charkowa. Jednocześnie podkreślił, że w mieście na bieżąco trwają naprawy, a służby są w stanie pracować nawet w trakcie trwania ostrzału nieprzyjaciela.

Sytuacja mieszkańców Charkowa jest dramatyczna, o czym sam Ihor Terechow informował w rozmowie z CNN. Mer miasta podkreślił, że Rosjanie prowadzą ostrzał dzielnic, w których nie znajdują się żadne jednostki wojskowe, co świadczy o tym, że celowo chcą eliminować ukraińskich cywilów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić