Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Atak w Rosji. Białoruscy "kolejowi partyzanci" zapowiadają kolejne

Podziel się:

Jak podaje "Biełsat", białoruscy "kolejowi partyzanci" spowalniają ruch rosyjskich pociągów wojskowych. Przerzucają one sprzęt i żołnierzy przed ofensywą w Donbasie. Ruch "Opór" poinformował o pierwszych pomyślnie przeprowadzonych akcjach dywersyjnych w obwodzie smoleńskim oraz briańskim na terenie Federacji Rosyjskiej.

Atak w Rosji. Białoruscy "kolejowi partyzanci" zapowiadają kolejne
Białoruscy "kolejowi" partyzanci zaatakowali w Rosji (YouTube, Буслы Ляцяць)

W piątek 15 kwietnia grupa "Bociany Lecą", należąca do ruchu "Opór", poinformowała o udanych atakach na terenie Rosji. W 2021 roku grupa zasłynęła m.in. zrzuceniem z drona ładunków zapalających na koszary w Mińsku. Co zaplanowano tym razem?

Okupanci i ich wspólnicy na terytorium Białorusi już odczuli na sobie, czym jest białoruski ruch oporu. Sługusy dyktatorów muszą dniem i nocą siedzieć na warcie wzdłuż linii kolejowych, usiłując wykryć grupy partyzantów. Oprawcy naiwnie zakładają, że zabezpieczyli linie, by móc transportować koleją sprzęt wojskowy putinowskiej ordy na bratnią Ukrainę – mówią w nagraniu partyzanci.

Z oświadczenia dowiadujemy się, że po raz pierwszy przeprowadzone zostały akcje dywersyjne na terytorium Rosji, w obwodach briańskim i smoleńskim.

W wyniku udanych akcji, zniszczone zostały urządzenia sygnalizacji, centralizacji i blokowania na kilku odcinkach. Zniszczono kilka szaf kontroli ruchu pociągów. Przygotowywane są ataki w innych regionach Rosji - poinformowano w mediach społecznościowych.

Z mapy opublikowanej w nagraniu wynika, że zablokowany został m.in. odcinek linii kolejowej Briańsk-Orzeł, pomiędzy miejscowościami Biełyje Bieriegi i Babinka w obwodzie briańskim.

Okupant i jego usłużni niewolnicy nie zaznają spokoju – zapewniają partyzanci.
Zobacz także: Czy Putin odpowie na zatopienie "Moskwy"?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić