Awantura pod sklepem w Zakopanem. Poszło o zbieranie pieniędzy do puszki

60

Przed jednym ze sklepów na Bystrym w Zakopanem doszło awantury między właścicielem sklepu a kobietą zbierającą pieniądze do puszki. Na miejscu interweniowała policja i straż miejska.

Awantura pod sklepem w Zakopanem. Poszło o zbieranie pieniędzy do puszki
Awantura pod sklepem w Zakopanem. (Google Maps)

Między właścicielem sklepu w Zakopanem a kobietą zbierającą pieniądze do puszki doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań. Właściciel sklepu wezwał na miejsce policję i straż miejską.

- Ta osoba zbierała pieniądze do puszki tuż przy wejściu do mojego sklepu. Blokowała przejście klientów. Na nic nie zdały się moje prośby, aby opuściła ten prywatny teren. Dlatego wezwałem na miejsce policję, straż miejska i ochronę - mówi "Tygodnikowi Podhalańskiemu" właściciel sklepu i jednocześnie radny Bartłomiej Bryjak.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce spisali kwestującą, obywatelkę Ukrainy. Komendant zakopiańskiej straży miejskiej, Marek Trzaskoś poinformował "TP" że nie ma przepisów, na podstawie których można byłoby osobę zbierającą pieniądze usunąć z tego terenu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chcesz wyjechać na Sylwestra? Lepiej się pospiesz. „Nawet 8 tys. za noc”
- Kiedyś była taka możliwość, teraz jej nie ma. To luka w przepisach. W takim przypadku jednak sprawdzamy, czy zbiórka jest legalna. To nie pierwsza tego typu interwencja przed sklepami w Zakopanem - tłumaczy Marek Trzaskoś komendant straży miejskiej w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Kobieta, która prosiła o pieniądze w rozmowie z dziennikarzem "TP" podkreśliła, że nie blokowała przejścia i usuwała się na widok klientów. Przekonywała też, że zbiórka jest oficjalnie zarejestrowana.

- To co będzie jak przyjdą trzy takie osoby i staną obok siebie? - pyta Bartłomiej Bryjak.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić