Bar wywiesił kartkę. Oto wiadomość dla Rosjan

Bar Dedaena w Tbilisi, stolicy Gruzji, wprowadził specjalny kwestionariusz dla obywateli Rosji. By wejść, muszą zaznaczyć poprawne odpowiedzi, a te mówią m.in. że Krym to Ukraina, a Abchazja to Gruzja. Ponadto w środku nie wolno rozmawiać w języku rosyjskim i płacić rublami.

Bar wywiesił kartkę. Oto wiadomość dla Rosjan
Bar w Tbilisi wprowadził "wizy dla Rosjan" (Getty Images, Tetra Images)

Zdjęcia kwestionariusza, który jest oferowany obywatelom Rosji, zostało zamieszczone w sieci. Zgodnie z nim, obywatele rosyjscy chcący wejść do Dedaena Bar muszą potwierdzić, że sprzeciwiają się okupacyjnej polityce Kremla i wojnie w Ukrainie.

Rosjanie muszą otrzymać "wizy"

Rosjanie muszą zaznaczyć, że nie głosowali na Władimira Putina, ponieważ jest dyktatorem, sprzeciwiają się rosyjskiej inwazji na Ukrainę i wskazać, że Krym jak i inne okupowane przez Rosję terytoria są terenami Ukrainy.

Pojawia się też wątek Gruzji. Klienci baru, którzy przybyli tam z Rosji, muszą zaznaczyć, że Abchazja i Tskhinvali to tereny Gruzji okupowane przez Rosję i że państwo rządzone przez Putina zajęło nielegalnie 20 proc. terytoriów tego kraju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Bar potępia rosyjską agresję. Putin to "zło", Rosja to "kraj-okupant"

Również rosyjscy klienci muszą potwierdzić, że podoba im się zdanie "rosyjski okręcie wojenny, pie***l się" i zgodzić się z hasłem "Chwała Ukrainie". W samej placówce odwiedzającym nie wolno rozmawiać z personelem po rosyjsku i płacić rublami.

Bar od pierwszych dni rosyjskiej inwazji wspiera Ukrainę. Na mediach społecznościowych zamieszczano posty, w których nazywano Putina "złem", a Rosję - "krajem-okupantem". Warto podkreślić, że nie ma potwierdzenia, że bar rzeczywiście sprawdza obywatelstwo każdego, kto tam wejdzie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Rakiety blisko polskiej granicy. "Putin chce zastraszyć Ukraińców"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić