Aleksander Sławiński| 

Będą nowe wytyczne. Jak będzie wyglądać matura? Co z maseczkami?

1

Dariusz Piontkowski poinformował w piątek, że tego samego dnia Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi szczegółowe wytyczne na temat organizacji matur, egzaminów ósmoklasisty i egzaminów zawodowych. Będą one dotyczyć m.in. ustawienia ławek, czy dystansu między piszącymi.

W 2020 roku odbędą się wyłącznie pisemne matury.
W 2020 roku odbędą się wyłącznie pisemne matury. (PAP)

Centralna Komisja Egzaminacyjna właśnie kończy przygotowywać swoje wskazówki. W rozmowie z radiem Wnet, szef MEN oznajmił, że w piątek możemy spodziewać się dokładnych informacji na temat tego, jakie będą wytyczne w kwestii przeprowadzania egzaminów szkolnych i zawodowych.

Regulacje będą dotyczyły m.in. sposobu ustawiania ławek, wymaganych środków sanitarnych czy dystansu społecznego. Zaznaczył też, że w trakcie egzaminów nie będzie wymagane zasłanianie ust i nosa. Według Piontkowskiego, brak maseczki powinien poprawić komfort pisania.

Termin egzaminów maturalnych 2020

Dodał jednak, że w trakcie drogi do szkoły, czy podczas oczekiwania pod salami egzaminacyjnymi maseczki będą oczywiście nadal obowiązywać. Minister przypomniał też na antenie, że tegoroczne matury odbywają się wyłącznie w formie pisemnej.

Pod koniec kwietnia MEN ogłosił terminy tegorocznych egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w dniach 16-18 czerwca. Sesja maturalna potrwa od 8 do 29 czerwca, zaś egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe będą odbywać się od 22 czerwca do 9 lipca.

Ósmoklasiści, którzy nie będą mogli pisać w pierwszym terminie będą mieli możliwość przystąpienia do egzaminu w dniach 7-9 lipca. W przypadku maturzystów powtórny termin to 8-14 lipca.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z rekrutacjami na studia? Jest odpowiedź

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić