Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jacek Dyrdak
|
aktualizacja

Kiedy powrót do szkół? Maseczki będą obowiązkowe? Nowe informacje

43
Podziel się

Kiedy powrót do szkół? To jedno z pytań, na które odpowiedział w poniedziałek rano podczas konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. W konferencji uczestniczył również minister cyfryzacji Marek Zagórski, który powiedział, co się zmieni od 15 maja.

Kiedy powrót do szkół? Maseczki będą obowiązkowe? Nowe informacje
(PAP)
bEUWoDEB

Otwarcie szkół. Pytanie o to, kiedy to nastąpi, było pierwszym, jakie padło podczas konferencji. Dariusz Piontkowski już wcześniej zapowiedział, że budynki szkolne pozostaną zamknięte do 24 maja.

O tym, kiedy i w jakiej formule dzieci będą wracały do szkół, premier będzie informować za kilka dni – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji Dariusz Piontkowski.

Zobacz też: W szkole w maseczkach czy jednak nie? Minister wypowiada się jasno

bEUWoDED

Dzieci w szkołach będą musiały nosić maseczki? Minister edukacji narodowej stwierdził, że zasady higieny będą analogiczne do tych obowiązujących w przedszkolach.

Przypomnę, że w przypadku najmłodszych dzieci, jeśli przebywają w jednej sali, nie są zobowiązane do noszenia maseczki, natomiast gdy idą z rodzicami do przedszkola, to dzieci powyżej 4. roku życia są zobowiązane do noszenia maseczki. Podobne zasady będą obowiązywały w przypadku powrotu do szkół – oświadczył Piontkowski.

bEUWoDEJ

Co z wakacjami?

Minister edukacji narodowej stwierdził, że nie ma w tej chwili planów, by przesuwać zakończenie roku szkolnego. - Wakacje będą wakacjami - oświadczył.

15 maja ruszy "Zdalna szkoła+"

Na początku konferencji minister cyfryzacji Marek Zagórski podsumował dotychczasowy przebieg programu "Zdalna szkoła", stwierdzając, że zgłosiło się do niego 98 proc. samorządów. Ogłosił, że 15 maja ruszy drugi etap programy - "Zdalna szkoła+" - który obejmie wyłącznie gminy. Przeznaczonych zostanie 180 mln zł na zakup sprzętu. Jak powiedział Zagórski, ta kwota to równowartość 120 tys. tabletów lub 51 tys. laptopów. Wsparcie mają otrzymać rodziny wielodzietne, choć Zagórski zaznaczył, że to gminy będą ostatecznie decydować, kto je otrzyma.

Nie będzie musiało być adresowane do rodzin wielodzietnych, ale będziemy zachęcali, żeby pomoc była kierowana do nich w pierwszej kolejności – powiedział minister cyfryzacji.

bEUWoDEK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUWoDFe
KOMENTARZE
(43)
Przemeu
7 miesięcy temu
Tak ogólnie to uważam że powrót do szkoły jest głupi na ich miejscu ja bym powiedział że dzieci wrócą do szkoły po pandemii gdyż nadal jest wirus a jeśli chcą otworzyć szkoły aby wszyscy byli w strojach ochronnych , rękawiczkach , maseczkach i plastikowych pudłach i 3 m odstępu
Gosc
2 lata temu
Kupić dzieciom tablety i odciąć te kwoty z 500+
Rodzic
2 lata temu
Do pracy i do szkoły czas, dzieci nauczyć higieny i wracać do normalności
bEUWoDFf
Bolek
2 lata temu
Dzieci do szkoły, rodzice do pracy
Gosik
2 lata temu
A ja uwazam ze nauka w domu to prawdziwa porażka, poza tym dzieci musza miec kontakt z rowiesnikami ... A cała pandemia to totalna sciema ...
123
2 lata temu
Mam nadzieje ze dzieci niepujdom do szkoy bo to ich tylko Narazi na niebespieczenistwo
Mama
2 lata temu
Po co Puszczać dzieci do szkoły na kilka tygodni bezsens powinni już nie puszczać mam nadzieję ,że jednak zmądrzeje i jednak nie puści dzieci do szkoły
Wkurzona
2 lata temu
Ja się kurde pytam na co idzie co miesiąc 500+ ?!? Robiąc dziecko chyba ma się choć trochę świadomości ze będę trzeba je za coś wyżywić i ubrać. A nie tylko łapy wyciągać po rządowe pieniądze. Jak cię nie stać na wyżywienie dziecka to zacznij się zabezpieczać proste Jak ja widzę jak ludzie piszą ze utrzymanie dziecka to jedzenie woda i rachunki to mnie krew zalewa. Jak robiłeś dziecko 10 lat temu to wiedziałeś o tym. A teraz dostajesz pieniądze na dodatki dla dziecka typu basen kino korepetycje czy właśnie sprzęt do nauki. Te pieniądze maja trafić na potrzeby dzieci a nie na podstawowe funkcje pozwalające im przeżyć typu jedzenie. Rodzice powinni zapewnić dziecku jedzenie i ubrania. A nie brać z 500 plus. No chyba ze ktoś zaczął robić dzieci tylko ze wzg na 500+ to gratuluje mu głupoty... pieniądze się zaraz skończą i co wtedy ? Dziecko do domu dziecka oddasz ? Czy po śmietnikach pożywienia szukać ? Nosz cholera jasna.... ile można to wytrzymywać Wiecznie 500 plus i inne dodatki Ja rozumiem pomoc od państwa ale ludziom którzy się choć odrobine starają i maja prace. A nie siedzi taka matka z ojcem w chacie, 5 dzieci , 500 +, socjalne żywność z kościoła, do pracy nie pójdą bo się nie opłaca i żerują na państwie !!! Do roboty zasuwać a nie na nas żerować !
Gość....
2 lata temu
Dzieci mają iść do szkoły na koniec roku??? Totalny bezsens. Czyżby to celowe działania rządu ??? Tylko jaki mają cel????
Mama
2 lata temu
Tys jest chyba glupi ze ktos ci posle dziecko do szkoly jeszcze w maseczce !!!!
Janusz
2 lata temu
Wkoncu będzie papier w WC jest 🥰🥰🥰😇
Polacy
2 lata temu
Przerażające są te komentarze. W każdym cywilizowanym kraju są programy wspomagające rodzinę.Nie każdy kto korzysta z pomocy to patologia. Często to choroba w rodzinie,nieszczęśliwy wypadek albo nawet słaba sytuacja na rynku pracy zmusza ludzi do skorzystania z pomocy. Lepiej poprosić o pomoc niż kraść. Boli was,że biedne dziecko ma troszkę lepiej!Jesteście obrzydliwi i powinniście się wstydzić!
Prawdawoczy
2 lata temu
W drodze do szkoły macha w zamkniętym pomieszczeniu w skupisku ludzi już nie no pogratulować minister mądrzejszy od telewizora normalnie brawo ty
bEUWoDEX
1910
2 lata temu
mój 8 letni syn dojeżża autobusem do szkoły: czy w autobusie szkolnym ma nosić maseczkę? średnio sobie wyobrazam, ze ją potem zdejmie w określony sposób, włozy do woreczka, a w drodze powrotnej założy nową maseczkę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić