Nagranie obiegło świat. "Bejrut, Bagdad, Damaszek? Nie, to Bruksela"

363

Belgijska policja wszczęła dochodzenie w sprawie wystrzałów z karabinu maszynowego, które padły w sobotę w centrum Brukseli. Media społecznościowe obiegł film, na którym mężczyzna strzela kilka razy w powietrze z broni przypominającej kałasznikowa. Obok zgromadzonych powiewa marokańska flaga.

Nagranie obiegło świat. "Bejrut, Bagdad, Damaszek? Nie, to Bruksela"
Zamaskowany mężczyzna w Brukseli oddał kilka strzałów w powietrze z karabinu maszynowego (Twitter)

Groźny incydent miał miejsce na Chaussée d'Anvers w centrum Brukseli. Na filmie widać zamaskowanego mężczyznę wymachującego karabinem maszynowym. Po chwili pada kilka strzałów w powietrze. Klip ze zdarzenia udostępnił na Twitterze Filip Dewinter z belgijskiej partii Interes Flamandzki.

Bejrut, Bagdad, Damaszek? Nie, to Bruksela – podpisał nagranie polityk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Bruksela. Strzały w biały dzień w centrum miasta. Raper miał kręcić teledysk

Jak donoszą lokalne media, strzały oddano najprawdopodobniej podczas kręcenia teledysku muzycznego. Raper Gotti Maras udostępnił na swoim Instagramie inne zdjęcia z planu. Podczas filmowania wykorzystano także liczne materiały pirotechniczne.

Wymachiwał kałasznikowem i strzelał w powietrze. Policja wszczęła dochodzenie

Belgijska policja wszczęła dochodzenie w sprawie strzałów w stolicy. Funkcjonariusze twierdzą, że otrzymali materiały wideo. Muszą jednak zweryfikować, czy trzymany przez jednego z uczestników zgromadzenia karabin był prawdziwy.

Na filmie widzimy przedmiot, który wygląda jak kałasznikow. Musimy sprawdzić, czy to faktycznie była broń – podkreślił komisarz policji Olvier Slosse.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: To tam padły pierwsze strzały w Monachium

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić