Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Biała Podlaska. Riad Haidar zwolniony. Jerzy Owsiak żąda przywrócenia lekarza

58
Podziel się:

Wieloletni ordynator oddziału neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej Riad Haidar został zwolniony z pracy. Decyzja wywołała oburzenie wielu osób, w tym Jerzego Owsiaka. Szef WOŚP twierdzi, że uznany lekarz padł ofiarą politycznej rozgrywki.

Jerzy Owsiak po raz kolejny interweniuje ws. Riada Haidara
Jerzy Owsiak po raz kolejny interweniuje ws. Riada Haidara (PAP, Lech Muszyński)

"Widzi Pan, jaka jest reakcja Polaków, nie tylko z Pańskiego miasta - Białej Podlaskiej. Tą sprawą zajął się nawet Rzecznik Praw Obywatelskich. Dlatego, żeby jak najszybciej zakończyć obecny stan rzeczy, niech Pan natychmiast wycofa tę decyzję" - zaapelował w mediach społecznościowych do dyrektora szpitala Jerzy Owsiak.

Szef WOŚP walczy o przywrócenie do pracy Riada Haidara. Urodzony w Syrii lekarz od blisko 30 lat był ordynatorem oddziału neonatologii w szpitalu wojewódzkim w Białej Podlaskiej. Dyrektor placówki i jednocześnie radny PiS Adam Chodziński zaproponował mu przedłużenie kontraktu, ale już nie w roli ordynatora.

"I Pan, ot tak sobie, a dzisiaj jestem już przekonany, że ze względów politycznych, zwalnia z pracy jednego z najlepszych fachowców w tej dziedzinie w kraju" - pisze Owsiak. I przypomina, że oddział, którym kierował Haidar, był "wyjątkowo świetnie działającym".

Zobacz także: Zobacz też: "Przepłakałam cały dzień". Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach bez męża

"Dzięki Fundacji WOŚP polska neonatologia stoi na najwyższym, światowym poziomie. I nagle Panu, Panie Dyrektorze, przychodzą do głowy okrutne igraszki w sytuacji, gdzie na szali jest ludzkie życie" - dodaje Owsiak. Szef WOŚP zaprosił Haidara do udziału w 28. Finale WOŚP.

"Proszę zabrać swoich bliskich, załogę, będzie nam miło uściskać i pozdrowić Was wszystkich" - napisał Jerzy Owsiak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
Olo
3 lata temu
Jurecki cwaniaczku ,a my żądamy pokazania faktur i rozliczenia fundacji WOŚP!
Janiu
3 lata temu
OWsiak kim ty jesteś byś miał troszeczkę honoru po rezygnacji już byś nie wrócił. Kasa robi swoje prawda?
ABC
3 lata temu
Popatrzcie Państwo jakiego mamy nowego "męża stanu" porwał Bielszczan i stawia żądania a "towarzysze" pęcznieją z dumy i też są murem za nim, razem z autorką wypocin.
Qwerty
3 lata temu
Owsiak i Adamowicz łapy precz od Hadiara
uio
3 lata temu
Z pochodzenia jest Syryjczykiem, z zawodu lekarzem ratującym wcześniaki, a z przekonań liberałem uważającym, że geje powinni móc adoptować dzieci.
yhui
3 lata temu
kapitan bomba owski
hui
3 lata temu
swój swojego broni ciekawe czy owsiak też lokuje walute darczyńców moherowych POwskich w rajach podatkowych
jkol
3 lata temu
W latach 2015-2016 - jak ustaliła "GP" - przychód HBS SA tylko z tytułu sprzedaży paliw wyniósł w sumie ponad 220 mln zł. Jednak w 2017 r. spółka została zlikwidowana - czytamy. Bliźniacy Emil i Kamil zarządzają dziś dwiema zarejestrowanymi w Warszawie spółkami: HF Invest i Hudra Ops - wynika z ustaleń "GP". "Podobnie jak w przypadku HBS SA, w strukturze właścicielskiej obu spółek pojawiły się podmioty z rajów podatkowych, od których synowie Riada Haidara na początku 2019 r. odkupili udziały" - podkreśla tygodnik.
rtfy
3 lata temu
to jest całe islamsko POwskie towarzystwo PO-KO
kp;
3 lata temu
To właśnie wtedy wyszło na jaw, że rodzina lekarza z Białej Podlaskiej dorobiła się na handlu paliwami" - podkreśla "GP". Tygodnik, jak czytamy, dotarł do dokumentów, które ujawniają kulisy tych interesów. "Istotną role odgrywała w nich wrocławska spółka HBS SA (dziś już nieistniejąca)" - pisze "GP" Jak czytamy w "GP" na liście jej właścicieli widniały trzy spółki z rajów podatkowych - dwie zarejestrowane w amerykańskim stanie Delawere i jedna na Gibraltarze.
jkh
3 lata temu
Lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu zamojsko-chełmińskim, Riad Haidar przez półrora roku przewodniczył radzie nadzorczej spółki paliwowej, należącej do podmiotów z rajów podatkowych. Mimo, że spółka obracała setkami milionów złotych, deklarował, że robi to bezpłatnie - pisze dzisiaj "Gazeta Polska".
jkh
3 lata temu
Tajemnice interesów rodziny Haidarów. "Gazeta Polska" o jednym z najzamożniejszych kandydatów do Sejmu
iop
3 lata temu
„GP” zwraca uwagę, że Haidar w oświadczeniach majątkowych, które składał jako lubelski radny, deklarował, że nie pobierał z tego tytułu żadnego wynagrodzenia, „choć wrocławska spółka obracała setkami milionów złotych”. W latach 2015-2016 – jak ustaliła „GP” – przychód HBS SA tylko z tytułu sprzedaży paliw wyniósł w sumie ponad 220 mln zł
uio
3 lata temu
Tygodnik pisze, że to właśnie wtedy wyszło na jaw, że rodzina lekarza z Białej Podlaskiej dorobiła się na handlu paliwami. Dziennikarze przekonują, że dotarli do dokumentów, które ujawniają kulisy tych interesów. Wg „GP” istotną rolę odgrywała w nich nieistniejąca już wrocławska spółka HBS SA. „Na liście jej właścicieli widniały trzy spółki z rajów podatkowych – dwie zarejestrowane w amerykańskim stanie Delawere i jedna na Gibraltarze. Tę ostatnią reprezentował formalnie Emil Haidar. Z kolei na czele samej HBS SA stał jego brat bliźniak Kamil, a przewodniczącym jej rady nadzorczej był ich ojciec Riad
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić