Białoruś. Łukaszenka na proteście. Wyszedł z karabinem

166

Protesty na Białorusi trwają nieprzerwanie od dwóch tygodni. Największe wiece organizowane są w niedziele. W największych miastach Białorusi, a przede wszystkim w Mińsku, zbierają się setki tysięcy osób. Łukaszenka pojawił się z karabinem w ręku.

Białoruś. Łukaszenka na proteście. Wyszedł z karabinem
Łukaszenka na proteście. Wyszedł z karabinem (Twitter.com)

Na tę demonstrację Łukaszenka wyjątkowo się zabezpieczył. Choć protesty są pokojowe, OMON nie ma wobec demonstrantów litości. Dziś do Mińska wjechały czołgi, ciężarówki wojskowe i armia. Siedziba prezydenta została zabezpieczona kolczastym drutem.

Koło Placu Niepodległości wylądował helikopter. Media początkowo przypuszczały, że prezydent Białorusi ucieka. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że Łukaszenka przyleciał do Mińska.

Protestujący w tym czasie zmierzali w stronę pałacu. Prezydent pokazał się z "najlepszej strony", bo w wojskowym umundurowaniu i z karabinem w dłoni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Siły porządkowe w każdej chwili są gotowe do ataku. Biuro prasowe Łukaszenki opublikowało relację wideo całej podróży helikopterem w pełnym umundurowaniu wojskowym z bronią w dłoni prezydenta Białorusi. Protestujący cofnęli się od kordonu i pałacu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Białoruś. Tłumy w stolicy kraju. Krzyki w stronę Aleksandra Łukaszenki: "odejdź"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić