Białoruś potwierdza. Jest "na ostatniej prostej" do integracji z Rosją

Premier Białorusi poinformował we wtorek, że Białoruś przygotowuje się do utworzenia nowego sojuszu gospodarczego z Rosją i jest na "ostatniej prostej" w drodze do integracji ze swoim sąsiadem. Wcześniej kwestie te poruszano na spotkaniu Alaksandra Łukaszenki z Władimirem Putinem.

Białoruś potwierdza. Jest "na ostatniej prostej" do integracji z Rosją
Spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi w Soczi (PAP, EPA)

We wtorek premier Białorusi Raman Hałouczenka spotkał się z Alaksandrem Łukaszenką. Podczas rozmowyporuszona została kwestia integracji Białorusi z Rosją, o której kilka dni wcześniej przywódca Białorusi rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jak poinformował Hałouczenka po spotkaniu, Białoruś koordynuje swoje przyszłe działania z Rosją.

"Zbliżamy się do mety"

Jak informuje portal Sb.By, oznacza to pełną integrację z Rosją w ramach nowego sojuszu gospodarczego. "Tak naprawdę zbliżamy się do mety zgodnie ze wszystkimi programami. Obejmuje ona tworzenie wspólnej przestrzeni gospodarczej między dwoma krajami w celu zapewnienia równych warunków pracy dla przedsiębiorstw na Białorusi i w Rosji" - mówi premier.

Wszystko w rękach dwóch przywódców

Białoruskie władze poinformowały, że wszystkie prace w tym zakresie mają być skończone w najbliższych miesiącach. Później wszystko będzie zależeć tylko od decyzji dwóch przywódców - Putina i Łukaszenki. Premier Białorusi zapewnia, że nie chodzi o żadne szkody dla suwerenności politycznej czy gospodarczej Białorusi, a jedynie o "lepszą współpracę pomiędzy krajami".

Łukaszenka rozmawiał z Putinem o Ryanair

W zeszłym tygodniu rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował, że rozmowy dwóch przywódców dotyczyły relacji dwustronnych, w tym gospodarki, pogłębienia integracji, ale także incydentu z samolotem Ryanair, który w ubiegłą niedzielę został zmuszony do lądowania w Mińsku. Łukaszenka miał na spotkaniu neseser, w którym, jak poinformował Putina, "ma wszystkie istotne dokumenty".

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić