Bił, groził i krytykował żonę. Za karę będzie mu wydzielała pieniądze

8

Emeryt z Raciborza trafił do więzienia bo znęcał się nad żoną. Teraz, to kobieta zdecyduje o jego przyszłości w celi. Od tego, co postanowi żona zależeć będzie, czy odsiadujący wyrok 76-latek będzie do rąk dostawał emeryturę.

Bił, groził i krytykował żonę. Za karę będzie mu wydzielała pieniądze
Emeryt trafi odpowie za znęcanie się nad żoną (Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu)

Zdawać by się mogło, że to kolejna z wielu sprawa dotycząca przemocy domowej. Znęcający się w domowym zaciszu nad żoną damski bokser trafił do aresztu po interwencji służb.

Został zatrzymany po tym, jak w domu doszło do kolejnej awantury. To wtedy jego żona zadzwoniła na policję.

W sobotę policjanci z wydziału prewencji raciborskiej komendy zostali skierowani na interwencję do jednego z mieszkań w centrum miasta. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającą oraz jej 76-letniego męża. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował, groził pozbawieniem życia i dopuszczał się rękoczynów wobec małżonki. W trakcie interwencji mężczyzna również był agresywny, dlatego został obezwładniony i zatrzymany - informuje raciborska policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przemoc domowa wobec dzieci. Niebezpieczne zjawisko nasila się w Polsce

W trakcie interwencji mężczyzna atakował też samych policjantów. Interweniujący funkcjonariusze obezwładnili go już w mieszkaniu.

Jak podaje "Fakt": "Prokurator postawił 76-letniemu podejrzanemu zarzut znęcania nad żoną i skierował do sądu wniosek o aresztowanie. Sąd przychylił się do opinii prokuratora, że brutal powinien ochłonąć w celi aresztu śledczego. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące".

O tym czy pieniądze z pobieranych świadczeń agresor będzie mógł wydać w więziennej kantynie, zdecyduje żona. To na jej wniosek emerytura może trafić na więzienne konto mężczyzny.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić