BMW przeleciało nad podnoszącym się mostem. W środku śpiący poseł

6

Limuzyna, w której jechał deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej, przeleciała w nocy nad otwierającym się mostem zwodzonym w Petersburgu. Na nagraniu widać jak samochód wjeżdża w chwili, kiedy zamykają się barierki. Polityk przeprosił za zachowanie swojego kierowcy.

BMW przeleciało nad podnoszącym się mostem. W środku śpiący poseł
Poseł rosyjskiej dumy przeleciał nad otwierającym się mostem (YouTube)

Do nietypowego zdarzenia doszło w rosyjskim Petersburgu, który znany jest z licznych mostów zwodzonych. W nocy są one podnoszone, aby umożliwić przepływ statków. Na jeden z nich — moście Błagoweszczeńskim — około godziny 1:30 w nocy wjechało czarne luksusowe bmw.

Wjechał na podnoszący się most. W środku poseł

Na nagraniu z kamer monitoringu miejskiego widać, jak kierowca ignoruje czerwone światło i polecenia ochroniarza i wjeżdża na most, kiedy był już pusty i zaczął się podnosić. Jak piszą lokalne media, samochód prowadził 36-letni kierowca, a w środku siedział deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej Michaił Romanow.

Chwilę po zdarzeniu pirata drogowego zatrzymała policja. Jak się okazało, samochód był wypożyczony przez polityka i jego kierowcę. Kierowca był trzeźwy i nie zażywał żadnych środków odurzających, ale nie było to pierwsze wykroczenie 36-latka. Jak ustalił lokalny portal "Fontanka", dwa miesiące temu odnotowano podobne naruszenie, więc teraz zostanie mu zabrane prawa jazdy.

Zasnął i nie zauważył zachowania kierowcy

Romanow zareagował na zdarzenia dopiero rano. Najpierw zaprzeczył temu, że jechał samochodem i całe zdarzenie nazwał "nonsensem". Kilka godzin później jednak zmienił zdanie i potwierdził, że był pasażerem czarnego bmw, które wleciało na most w Petersburgu. Powiedział, że zasnął na tylnym siedzeniu i nie zauważył całego zdarzenia.

Nikt nie unikał odpowiedzialności. Jechałem po ciężkim, ciężkim dniu w pracy. Było wpół do drugiej w nocy. Kierowca przejechał przez most i dopiero po zatrzymaniu samochodu już zorientowałem się w sytuacji. Jestem pewien, że kierowca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności- powiedział Romanow lokalnemu portalowi "Fontanka".

"Przepraszam"

Jak dodał, sam poprosił policję o sporządzenie protokołu na kierowcę. "Jeśli chodzi o lot przez most, to nie było na nim szlabanów. [...] Kierowca nie planował żadnych lotów nad mostem. Ale oczywiście przepraszam za jego zachowanie" - dodał poseł.

W Petersburgu przepływa ponad 90 rzek i powstało tu ponad 300 mostów. Newa połączona jest z Morzem Białym i Wołgą. Żegluga odbywa się od kwietnia do listopada. W godzinach nocnych większość mostów w centrum miasta jest podnoszona, aby umożliwić przepływ statków.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić