Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

"Obraziła prezesa". Bohaterska stewardessa zwolniona mailem

1148
Podziel się:

Magdalena Gortat, stewardessa z 26-letnim stażem, uczestniczka słynnego lądowania kapitana Wrony, została zwolniona z PLL LOT. Nagrodzona niegdyś Krzyżem Zasługi kobieta nawet nie zna powodów swojego nagłego zwolnienia. "Brała udział w strajku i tym obraziła pana prezesa" - komentuje gorzko Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego.

"Obraziła prezesa". Bohaterska stewardessa zwolniona mailem
Magdalena Gortat odznaczona przez Bronisława Komorowskiego (Agencja Gazeta)

Magdalena Gortat otrzymała wypowiedzenie w niedzielę o ósmej rano, mailem. Poinformował o tym Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego - największy związek zawodowy w LOT.

Poprosiliśmy o komentarz samą stewardessę. Magdalena Gortat jest bardzo zdziwiona otrzymanym wypowiedzeniem. Wciąż nie wie, co było powodem takiej decyzji.

Zobacz także: Zobacz też: LOT na skraju bankructwa, popłyną miliardy? Horała: to drobiazg

26 lat pracy

Nawet nie wiem jeszcze dokładnie, za co dostałam wypowiedzenie. Czekam na udostępnienie materiałów, na mocy których rozwiązano ze mną umowę, a pracowałam w LOT od 1995 r., 26 lat - mówi o2.pl Gortat.

Jest doświadczoną pracownicą, szefową pokładu na jednym z okrętów flagowych LOT-u, Boeingu 787 Dreamliner.

Była na pokładzie samolotu 10 lat temu, podczas słynnego lądowania na Okęciu. Pilotowany przez kapitana Tadeusza Wronę Boeing 767 z Newark lądował bez wysuniętego podwozia. Członkowie załogi rejsu zostali wtedy odznaczeni za swoją postawę przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Brałam udział w tym lądowaniu. Byłam częścią tej sytuacji, zostałam nagrodzona Krzyżem Zasługi przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, ale widać dziś co innego się liczy - mówi smutno Magdalena Gortat.

Stewardessa podkreśla, że teraz chciałaby wiedzieć, co zdecydowało o tym, że stała się pracownikiem niepotrzebnym. Wciąż nie dociera do niej informacja o zwolnieniu.

Nie myślę w kategorii żalu, chyba mam zbyt wiele na głowie, by czuć żal. Działam w kategoriach zadaniowych: chcę się dowiedzieć, dlaczego zostałam zakwalifikowana do zwolnienia - dodaje Magdalena Gortat.

Enigmatyczna odpowiedź przewoźnika

Z pytaniem o zwolnienie kobiety zwróciliśmy się do LOT-u. Odpowiedź jest co najmniej wstrzemięźliwa.

Odpowiadając na Pańskie pytanie chciałbym poinformować, że lista osób, które rozstaną się z PLL LOT została opracowana w oparciu o uzgodnione ze wszystkimi związkami zawodowymi transparentne kryteria i tylko te przesłanki są brane pod uwagę w tym procesie. Początkowo wypowiedzenia miało otrzymać 300 osób, natomiast dzięki optymalizacji operacyjnej w poszczególnych obszarach firmy udało się zachować dodatkowe 30 miejsc pracy - odpisało biuro prasowe PLL LOT.

Kryzys w LOT?

LOT od początku pandemii boryka się z dużymi problemami. Jak większość przewoźników, boleśnie odczuł lockdown, zakaz lotów i duże zmniejszenie liczby pasażerów. W połowie lutego u największego krajowego przewoźnika lotniczego ruszyła - mimo olbrzymiej, szacowanej na 3 mld zł pomocy od państwa - karuzela zwolnień grupowych.

Pracę, jak początkowo informowano, miało stracić 300 osób. Ostatecznie ma to być 270 pracowników.

Dzisiaj, 8 rano. Zwolniona Magda. Mądra, doświadczona, serdeczna. Lądowała z kpt. Wroną. Ostatnio, za free oczywiście, kręcono z nią film szkoleniowy o tym. Ale brała udział w strajku i tym obraziła pana prezesa, a jest on bardzo pamiętliwy - skomentował Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego na Twitterze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1148)
zyga
rok temu
Jak czytam wypowiedzi , tych osób opętanych politycznie i gotowych oddać honor za jedyna słuszną linię. To zastanawiam się , czy w dzieciństwie byli krzywdzeni , czy są to po prostu małolaci chcący zaistnieć ? Innego wytłumaczenia nie mam - bo nie wierzę, że można mieć tak skrzywione spojrzenie na sytuację .
orto
rok temu
Kiedyś wysyłali pocztą (mailem) ,teraz e-pocztą (e-mailem),to tylko zmiana sposobu-więc w czym problem?
taki ktoś
rok temu
Mnie ciekawi czy były prezydent Komorowski odznaczył pasażerów tego lotu przecież oni też byli bohaterskimi uczestnikami tego lotu może jeszcze obsługę wieży kontrolnej oraz strażaków którzy zabezpieczali to lądowanie prezydent nie zauważył że jedynymi bohaterami była załoga z kokpitu reszta to tylko uczestnicy ,na koniec sam kapitan Wrona po latach miał kłopoty za to lądowanie.
Piko
rok temu
A gdzie jest napisane ze do końca życia ma tam pracować ?
Stachu
rok temu
ktoś z PO wysłał jej meila
Marco_M
rok temu
PiS jeszcze wprowadzi matury z religii i obejmie władzę nad Kościołem! Zmusi nauczycieli do szczepienia Astrą ogłaszając jej brak na rynku co wywołać powinno chęć szczepienia byle czym!
jesik
rok temu
A kto zwalnia ludzi tak w Niedzielę z rana i to e-mailem. Brak odwagi tak wprost i oficjalnym pismem a nie z ukrycia atakować. Paskudne traktowanie ludzi. Lot powinien reprezentować wyższa kulture niż to. Kto tam żadzi tak niudolnie.
ToŻartJakiś
rok temu
Te wręczanie medali i orderów pod byle pretekstem i za nic oraz awanse to taka zaszłość z układu warszawskiego chyba jeszcze. Najlepiej żeby wszyscy chodzili obwieszeni medalami jak ruskie :)
Żenadję
rok temu
"Bohaterska"!? Bo zrobiła to co było jej obowiązkiem!? "Odznaczona"!? Za to że wykonała swoje obowiązki!? A dlaczego miałaby nie móc zostać zwolniona? Święta krowa? Nietykalna jakaś kolejna?
Niewiem
rok temu
Osoba, która została obdarowana najwyższym szacunkiem, nawet Papież, nie powinień pozostawiać bezkarny. Tej Pani nie przysługuje immunitet, w związku z przyznanym odznaczeniem. Nie wiem dokładnie o co chodzi, nie obchodzi mnie to, tak jak Was nie obchodzi nic innego niż narzekanie. Dać wam tylko pretekst, zmienić niby kontekst czy cokolwiek. Narzekajcie wprost, mówie wprost co jest nie tak, jak zmienić i co wprowadzić zamiast zasłaniać się jakimś resentymentem.
Hahhhhahhahah...
rok temu
Brawo PiS,o to chodzi super! A ty nabili już za stara jesteś ale na kasę w sam raz.
Bogda
rok temu
Następny do zwolnienia powinien być pan prezes...Tak się szanuje ludzi z wieloletnim stażem pracy....tacy ludzie jak ten prezes powinni być usuwani ze stanowisk za takie czyny
Harnaś
rok temu
Kochany prezesiku niedługo będziesz miał kręcenie wora ha ha.😁
Adf
rok temu
Polska to kraj bohaterów i orderów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić