Bonnie i Clyde naszych czasów. Żona "El Chapo" usłyszała wyrok

193

Żona meksykańskiego szefa narkotykowego Joaquina „El Chapo” Guzmana przyznała się w czwartek do postawionych jej zarzutów federalnych i usłyszała wyrok. Jeszcze nie ogłoszono wymiaru kary, grozi jej dożywocie.

Bonnie i Clyde naszych czasów. Żona "El Chapo" usłyszała wyrok
Żona "El Chapo" (Getty Images)

"El Chapo" czyli Joaquin Guzman to współcześnie jeden z najbardziej znanych gangsterów. Rozpracowanie działalności jego kartelu zajęły federalnym lata, a pojmaniem wielkiego mafioza żył cały świat. Na podstawie jego historii zdążył powstać nawet serial.

Miłością gangstera jest Emma Coronel Aispuro, była miss nastolatek w USA. Związując się z Guzmanem Coronel przejęła również część rodzinnego "biznesu". 31-latka w czwartek przyznała się do postawionych jej zarzutów. Została uznana winną zarzutów o handlu narkotykami i praniu brudnych pieniędzy.

Jak podaje CNN kobieta wyznała przed sądem w Waszyngtonie, że przyznaje się do winy z nadzieją, że kiedyś uda się jej opuścić więzienie i uczestniczyć w życiu swoich córek bliźniaczek.

Jej mąż dwa lata temu został skazany na dożywocie. Adwokat kobiety, Jeffrey Lichtman miał powiedzieć, że Coronel jest szczęśliwa biorąc na siebie odpowiedzialność, bo robi to, by móc kiedyś wrócić do normalnego życia. Nie wiadomo jednak, jak wysoką karę wymierzy jej sąd.

Para prowadziła dystrybucję kokainą, heroiną, marihuaną i amfetaminą na niemal całe USA. Kartel Sinaola, którym dowodził El Chapo przez lata był zakałą amerykańskich służb. Miliarder był nieuchwytny, w 2015 roku uciekł z meksykańskiego więzienia, w czym miała mu pomóc żona.

Zobacz także: Nagranie z porwania syna barona narkotykowego "El Chapo" Guzmana
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić