Bunkry pokonały odkrywców. Musiała interweniować policja z Międzyrzecza

115

Niemalże tragedią zakończyła się eksploracja bunkrów Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego przez trzech mężczyzn. Aby pomóc wydostać się im z zakamarków, musiała interweniować policja.

Bunkry pokonały odkrywców. Musiała interweniować policja z Międzyrzecza
Na miejscu interweniowali policjanci (Policja)

Do eksploracji bunkrów doszło 11 lipca w godzinach popołudniowych. Dyżurny policji w Międzyrzeczu został powiadomiony o zaginięciu trzech mężczyzn, którzy wybrali się na nielegalne zwiedzanie bunkrów znajdujących się w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Na miejsce niezwłocznie wysłano wszystkie wolne patrole.

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyźni potrzebują natychmiastowej pomocy. Zaginieni mieli wpaść i utknąć w jednym z licznych i niebezpiecznych szybów studni. Istniało ryzyko zagrożenia ich zdrowia i życia. Odnalezienie poszukiwanych nie należało do łatwych zadań ze względu na skomplikowaną infrastrukturę. Międzyrzecki Rejon Umocniony to system licznych, mrocznych i niebezpiecznych korytarzy oraz fortyfikacji o długości blisko 35 kilometrów.

Policjanci potrzebowali pomocy osoby znającej ten rejon. Znaleźli ją w osobie jednego z pracowników Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, który pomógł funkcjonariuszom w wytypowaniu miejsca, w którym mogli znajdować się mężczyźni. Obszar poszukiwań został zawężony po odnalezieniu samochodu jednego z zaginionych. Niedługo później udało się odszukać sprawców zamieszania, którzy błąkali się między korytarzami szukając wyjścia.

Na szczęście mężczyznom nic się nie stało. Przygoda w bunkrach zakończyła się dla nich nauczką na przyszłość. Oprócz traumatycznych wspomnień nie unikną również konsekwencji prawnych. Te poniosą za nielegalne wejście na teren muzeum, które jest ponadto chronionym rezerwatem nietoperzy. Policja zaapelowała do innych o korzystanie tylko z tras bunkrów wyznaczonych przez muzeum.

Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić