Była dobrą znajomą Kaczyńskiego. Smutny widok na grobie

1

W grudniu tego roku minie pięć lat od śmierci Jolanty Szczypińskiej, byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości, która utrzymywała świetne relacje z Jarosławem Kaczyńskim. Została pochowana w rodzinnym Słupsku. "Super Express" sprawdził, jak teraz wygląda jej grób.

Była dobrą znajomą Kaczyńskiego. Smutny widok na grobie
Była dobrą znajomą Kaczyńskiego. Smutny widok na grobie (Wikipedia, Rafal Zambrzycki)

Jolanta Szczypińska była jedną z najbardziej znanych posłanek partii Prawo i Sprawiedliwość, z którą związana była od 2004 roku. Pod koniec listopada 2018 trafiła do szpitala. Posłanka zmagała się z "poważnymi powikłaniami" po zabiegu operacyjnym.

Media, zakupy, reklama – Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś

Kilka lat wcześniej chorowała na raka. Głośno było o tym, że za rządów PO, w ramach solidarności z pacjentami, którzy długo czekali na leczenie, odmówiła terapii.

Towarzyszyłem jej, można powiedzieć, do ostatka. Widziałem, ile cierpiała. Byłem świadkiem tego jak gasła i choć zdawałem sobie sprawę, że śmierć w jej przypadku oznacza wyzwolenie z nieustającego, strasznego bólu, to do tej pory nie mogę się z tym pogodzić - napisał w specjalnym liście Jarosław Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Marek Jakubiak

Szczypińska urodziła się w Słupski i tam w grudniu 2018 roku została pochowana. Tuż obok grobu swoich rodziców, razem z bratem który zmarł kilka lat przed nią. - Zawsze była niezwykle odważna i nieustępliwa w pomocy drugiemu człowiekowi - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych posłanki.

Jak poinformował "Super Express", grób Jolanty Szczypińskiej jest bardzo skromny, z czarnego kamienia. To, co zwraca uwagę to wyryta na tablicy podobizna posłanki.

Na grobie Jolanty Szczypińskiej dziennikarze zauważyli wieńce z biało-czerwonymi wstęgami, jeden z nich był od Anny Fotygi, byłej minister MSZ.

Wiązanka wygląda jednak na mocno zeschniętą - donosi "SE". Oprócz tego widzimy znicze i nie zgarnięte liście na pomniku. To wszystko tworzyło bardzo smutne wrażenie, szczególnie, że zbliża się 1 listopada

Wieloletnia kariera w Sejmie

Była posłanką na Sejm RP ze Słupska w IV, V, VI, VII oraz VII kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.

Pracowała też w czterech zespołach parlamentarnych - jako wiceprzewodnicząca w polsko-chorwackim i polsko-palestyńskim i jako członek w polsko-ukraińskim i w polsko-tajwańskim.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić