o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Byli "Strefą wolną od LGBT", teraz są też "Strefą wolną od 5G". Radni przyjęli ustawę

36
Podziel się

Radni Kraśnika przyjęli uchwałę za utworzeniem w mieście strefy wolnej od sieci 5G. Wcześniej, miasto ogłosiło się już "strefą wolną od LGBT". Tym razem urzędnicy postanowili pójść o krok dalej.

Byli "Strefą wolną od LGBT", teraz są też "Strefą wolną od 5G". Radni przyjęli ustawę
Kraśnik został pierwszą w Polsce "strefą wolną od 5G" (Getty Images, Matthew Horwood)
bDKilnjF

Znajdujący się na Lubelszczyźnie Kraśnik przyjął uchwałę nakazującą utworzenie na terenie miasta „strefy wolnej od 5G”. To odpowiedź na prośbę Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G. Uchwałę przyjęto ze względu na obawy radnych związane ze zdrowiem mieszkańców w związku z ekspozycją na sztuczne pole elektromagnetyczne o szerokim zakresie częstotliwości.

Nowe rozporządzenie nakazuje także zdemontowanie w szkołach routerów Wi-Fi. Zaleca również uczniom korzystanie z telefonów jedynie w nagłych przypadkach. Uchwała wskazuje, że powinni przy pomocy smartfonów kontaktować się jedynie z rodzicami.

bDKilnjH

Kraśnik strefą wolną od 5G. Radni wprowadzeni w błąd

Decyzję radnych Kraśnika skomentował rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej Witold Tomaszewski. Napisał na Twitterze, że odsłuchał posiedzenia rady miasta. Tomaszewski podkreślił, że to co usłyszał wprawiło go w osłupienie.

Włos się jeży na głowie, co drugie zdanie to kłamstwo albo niezrozumienie tematu. Można powiedzieć, że radni zostali oszukani – skomentował decyzję radnych.

Rzecznik UKE zadeklarował chęć przyjazdu do Kraśnika. Zaproponował wystąpienie na posiedzeniu rady miasta wraz z ekspertami. Chciałby wytłumaczyć radnym, na czym tak naprawdę polega bezprzewodowa sieć piątej generacji.

bDKilnjN

Kraśnik wolny od sieci 5G. Jest całkowicie bezpieczna

Kraśnik ogłosił się wcześniej „strefą wolną od LGBT”. Stracił w związku z tym 10 milionów euro (około 45 milionów złotych) dotacji z Funduszy Norweskich. Tym razem radni ogłosili sprzeciw wobec sieci bezprzewodowej.

Nadajniki sieci bezprzewodowej piątej generacji generują promieniowanie elektromagnetyczne 66-krotnie niższe od bezpiecznego limitu według międzynarodowych wytycznych. Większe od 5G promieniowanie emitują podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego takie jak chociażby czajnik elektryczny.

bDKilnjO

Standard oferuje dużo większe prędkości przesyłania danych, niż obecnie używana sieć 4G LTE. W praktyce oznacza to prędkość Internetu mobilnego rzędu 500Mb/s. 5G to także dużo wyższa przepustowość sieci.

Obejrzyj także: Czapka chroniąca przed 5G? "Nie działa. Kawałek szmatki za 199 zł"

bDKilnjP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKilnki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
AAAAAA
5 miesięcy temu
Jutro strefa wolna od TVP i Torunia.
Damian
5 miesięcy temu
Brawo dla radnych Kraśnika
jarek
5 miesięcy temu
poczytajcie sobie o ddt albo azbeście - cudownym wynalazkom, które miały ułatwić ludziom życie i były wg naukowców całkowicie bezpieczne
bDKilnkj
JeM
5 miesięcy temu
Strefa wolna od myślących...
No tak
5 miesięcy temu
Zrozumcie ,że naukowcy to nie są niezależni ludzie. Lobbują za tym na co dostaną pieniądze od jakiegoś konsorcjum. Kiedyś były to pestycydy i herbicydy w rolnictwie , konserwanty w żywności i azbest w ścianach domów. Przykładów możnaby mnożyć bez końca. Dzisiaj jest to 5G. Ale kto będzie pamiętał tych naukowców za 50 lat gdy będą rozbierać nadajniki 5G bo co drugi człowiek będzie miał raka?
Najnowsze komentarze (36)
Tępe chułopy
5 miesięcy temu
Edox
Realista
5 miesięcy temu
Woda z rur w kranie też szkodzi.
5G stop
5 miesięcy temu
Kraśnik tak trzymać gratulacje za ochronę zdrowia swoich mieszkańców
Bicz Boży
5 miesięcy temu
A my wiemy swoje!
ddd
5 miesięcy temu
dla mnie Git , brawo krasnik
AntyTeza
5 miesięcy temu
Nastepne "nauki" beda, ze: Ziemia jest plaska stworzona 6000 lat temu
Jkl
5 miesięcy temu
Brawo Kraśnik. Nie słuchajcie tych lobbystów na rzecz tej zabójczej sieci, oni biorą ogromne sumy pieniężne za okłamywanie ludzi. Za waszym przykładem pójdą inne miasta. Wielkie brawa. Jesteśmy z Wami.
mindfreezone
5 miesięcy temu
Najwyraźniej radni Kraśnika pozazdrościli sławy Wąchockowi i uznali, że podołają zadaniu ośmieszenia swojej wiochy jeszcze bardziej :()))))))))
bDKilnkb
Gero
5 miesięcy temu
I tej elektryki żeby jeszcze nie było...
Sss
5 miesięcy temu
Popieram 5G to zło. Normalny zjadaczom chleba 5G nie jest do niczego potrzebne. 5G jest potrzebne władzy jako narzędzie inwigilacji. Kiedy już wprowadzą elektroniczną tożsamość. Zaraz mi pewnie jakiś oświecony przez media nada od płaskoziemców. Ale wkrótce się wszyscy przekonają... I będzie to szybciej niż nowe buty.
sien
5 miesięcy temu
Krasnik ma juz wytyczona droge w przyszlosc w ktorej sie finansowal z turystki jako skansen
fidel castro
5 miesięcy temu
Cazs najwyzszy utworzyc STREFY WOLNE OD PO-KO i ich wiernych koalicjantow.Pozniej pozostanie do uchwalenia rezolucja w Brukselii o wydaleniu "Tuskowcow" z PE i odeslaniu za przyzwoleniem Ursulii von der Leyen do prac wyzwalajacych na plantacje szparagow i truskawek w roku 2021 do Niemiec.
xxx
5 miesięcy temu
Kraśnik ma sposób na marketing, wystarczą uchwały
emil
5 miesięcy temu
Super, dbają o zdrowie psychiczne i fizyczne.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić