Było ogromne i obślizgłe. Nie do wiary, co znaleźli w plecaku ucznia

5

Tego jeszcze nie było. W plecaku jednego z uczniów w Australii znaleziono węża - podaje portal News.com. Na szczęście nikomu się nic nie stało.

Było ogromne i obślizgłe. Nie do wiary, co znaleźli w plecaku ucznia
Uczeń w szkole w Australii (Facebook)

Uczeń w Stawell w australijskim stanie Wiktoria nie spodziewał się, że w tornistrze zamiast zeszytów i piórnika spotka... węża. Do placówki musiał zostać wezwany miejscowy łapacz węży, który przeniósł go w bezpieczne miejsce.

Ten czarny wąż o czerwonym podbrzuszu został znaleziony w tornistrze ucznia w szkole w Stawell. Nie jesteśmy pewni czy to mieszkaniec, czy pasażer na gapę. Szanując prywatność, nie podamy nazwy szkoły - napisali pracownicy firmy Hodgsons Snakes, która zajmuje się łapaniem węży.

Jak czytamy na profilu, nie ma potrzeby panikować, gdyż wszyscy są bezpieczni. Uczniowie najedli się jednak dużego strachu.

Czarny wąż o czerwonym podbrzuszu może powodować poważne choroby swoim jadem, jednak do tej pory nie odnotowano żadnych zgonów spowodowanych jego ugryzieniem.

Uwaga na węże

Węże mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, ponieważ około 100 gatunków gadów w Australii jest jadowitych. Rocznie w Australii ok. 3 tys. osób zostaje pogryzionych przez węże. Tylko 10 procent tych ludzi potrzebuje jednak leku, który neutralizuje działanie jadu.

Zobacz także: Został wicepremierem, pojawiły się plotki. Henryk Kowalczyk dementuje
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić