Cała Polska zobaczyła, co zrobili w lesie. Internet umiera ze śmiechu

373

O tej inwestycji Lasów Państwowych w Myśliszowie mówi cała Polska. Zdjęcia drewnianego podestu o nazwie "Niebiańskie widoki" wybudowanego za ponad 9 tysięcy złotych obiegły sieć, a internauci nie zostawili na nich suchej nitki. "To jest platforma widokowa na miarę naszych możliwości" - komentuje jeden z nich.

Cała Polska zobaczyła, co zrobili w lesie. Internet umiera ze śmiechu
Platforma widokowa w Myśliszowie rozbawiła internautów (Facebook)

Na oficjalne otwarcie platformy widokowej w myśliszowskim lesie w gminie Dzierżoniów zjechały lokalne media, nie zabrakło też przedstawicieli Lasów Państwowych.

Jest zdecydowanie duże zapotrzebowanie na tego typu punkty widokowe. Mamy nadzieję, że ludzie będą chętnie się tutaj zatrzymywać - mówił Roman Bereźnicki, nadleśniczy z nadleśnictwa w Świdnicy w materiale dla Telewizji Sudeckiej.

- To teren atrakcyjny, zarówno pieszo jak i rowerowy, myślę, że zdobędzie uznanie turystów - dodał Marek Chmielewski wójt gminy Dzierżoniów. Wójt podkreślił także, że miejsce jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach, bo tuż obok można zaparkować samochód w zatoczce. Cieszył się także, że gminie udało się wygospodarować środki na te inwestycję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Znowu to zrobiliśmy! Kolejny las Wirtualnej Polski

Koszt inwestycji to 9800 złotych. "To już lepiej byłoby zwykłą paletę na ziemi położyć"

I to właśnie ten wątek najmocniej bulwersuje internautów. Z informacji, do których dotarła "Gazeta Wyborcza", wynika, że budowa drewnianej platformy w lesie kosztowała w sumie 9 tysięcy 800 złotych. "To już lepiej byłoby zwykłą paletę na ziemi położyć. Wyszłoby na to samo tylko taniej" - komentuje w sieci jeden z internautów.

Inny ironizuje, że to dzieło na miarę piramid egipskich. "Za 1000 lat będą się zastanawiać, czy było możliwe zbudowanie czegoś takiego, czy to może jednak obca cywilizacja" - pisze.

Nadleśniczy Roman Bereźnicki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznaje, że być może otwarcie platformy w mglisty dzień nie było dobrym posunięciem. Zapewnia jednak, że nie on zabiegał o rozgłos. "Takich platform w Nadleśnictwie Świdnica mamy sporo. Nie rozumiem, dlaczego akurat ta spotkała się z takim zainteresowaniem i hejtem" - mówi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić