Chciał ratować auto. Cudem uniknął śmierci. To stało się sekundy później

28

O nie lada szczęściu może mówić kierowca, który pobiegł ratować swoje auto podczas burzy w Krakowie. Mężczyzna odjechał samochodem z miejsca parkingowe na sekundy przed tym, jak rozszalała wichura rzuciła w to miejsce drzewo. Media społecznościowe obiegło nagrania ukazujące całe zdarzenie.

Chciał ratować auto. Cudem uniknął śmierci. To stało się sekundy później
Kierowca zdążył przeparkować auto dosłownie w ostatniej chwili (YouTube, novy81)

W sobotę 23 lipca mieszkańcy stolicy Małopolski musieli mierzyć się z bardzo niesprzyjającą pogodą. Kraków nawiedziły silne wichury i gwałtowne nawałnice. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że do godz. 21 strażacy przeprowadzili w województwie małopolskim 1244 interwencje.

Na całe szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Jednak jedno z nagrań, które obiegło sieć, dosłownie mrozi krew w żyłach. Ukazuje ono krakowskie osiedle, gdzie wichura wyrwała drzewo z korzeniami.

Odjechał dosłownie w ostatniej chwili. Kierowca miał furę szczęścia

Widząc skutki rozszalałej wichury, jeden z kierowców postanowił przeparkować swoje auto. Na filmie widać, jak wychodzi na deszcz i wsiada do swojego samochodu. Mężczyzna odpala silnik i przejeżdża kilkanaście metrów do przodu.

Kilkanaście sekund po tym, drzewo przewraca się z korzeniami dokładnie na to miejsce parkingowe, z którego kierowca zdążył odjechać. Trzeba przyznać, że może on mówić o wielkim szczęściu. Chwila zawahania i cała sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie.

Ale ten chłop miał szczęście – komentuje jedna z uczestniczek nagrania.

Burze w Krakowie. Odwołano koncert Maty

Burza w Małopolsce sprawiła także wiele problemów organizatorom koncertu Maty. Z powodu nawałnicy zdecydowano o odwołaniu wydarzenia, które miało odbyć się przed krakowską Tauron Areną. Koncert został przełożony na niedzielę 24 lipca. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły w nim uczestniczyć, mogą otrzymać zwrot pieniędzy za bilety.

Serwis Patrol 998 – Małopolska poinformował, że silny wiatr powalił wiele drzew w powiecie krakowskim. Nieprzejezdna była w sobotę droga pomiędzy Przeginią Duchowną a Kamieniem. W miejscowości Kamień wiatr zerwał też dachy na budynkach. W powiecie myślenickim strażacy otrzymują zgłoszenia o zalanych domach i posesjach. Także w Tyńcu wiatr zerwał dach na jednej z posesji.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić