Piorun uderzył w drzewo. Potem stało się to. Strażacy bezradni

105

Do niecodziennego zdarzenia doszło w trwającym miesiącu w jednej ze wsi w stanie Ohio. W Ridgeville piorun uderzył w drzewo. Rozżarzony konar płonął przez bardzo długi czas, jednak strażacy nie mogli nic zrobić. Ognia nie dało się ugasić w prosty sposób. Drzewo trzeba było pociąć na mniejsze kawałki. Dlaczego?

Piorun uderzył w drzewo. Potem stało się to. Strażacy bezradni
Piorun uderzył w drzewo. Potem stało się to. Strażacy bezradni (Facebook, Ridgeville Township Volunteer Fire Department)

Burza z piorunami przeszła przez Ohio we wtorkowy poranek 5 lipca 2022 roku. W okolicy Ridgeville zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Jeden z piorunów trafił w rosnące koło posesji drzewo. Na miejsce wezwano strażaków ochotników. Ich relacja wzbudziła duże zaciekawienie u setek internautów.

Wczesnym rankiem zostaliśmy wezwani do płonącego drzewa. Przybyliśmy na miejsce i zobaczyliśmy to drzewo, jak na załączonym obrazku. Błyskawica potrafi robić szalone rzeczy. Ciężko było nam dotrzeć do każdego gorącego miejsca w tym pniu drzewa - czytamy we wpisie na stronie Ridgeville Township Volunteer Fire Department na Facebooku.

Zdjęcia z akcji strażacy udostępnili w mediach społecznościowych. Post zamieszczamy poniżej. Okazuje się, że po uderzeniu pioruna rozżarzone drzewo osiągnęło bardzo wysoką temperaturę nawet w wewnętrznych warstwach pnia oraz gałęzi. To sprawiło specjalistom z miejscowej straży pożarnej największy kłopot.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Piorun uderzył w drzewo w USA. Strażacy byli bezradni

Niecodzienną sytuację z amerykańskiego stanu Ohio opisał portal branżowy twojapogoda.pl. - Choć tylko niecałe 10 procent błyskawic stanowią pioruny doziemne, czyli te, które sięgają powierzchni ziemi i mogą powodować szkody bądź stanowić zagrożenie dla ludzi, jedna z nich uderzyła w drzewo i wywołała jego pożar - czytamy w artykule.

Właściciel posesji zgodził się na ścięcie drzewa, ponieważ jego wewnętrze tlenie mogło przerodzić się w kolejny większy pożar, od którego mogły się zająć pobliskie budynki - podaje twojapogoda.pl.

Strażacy byli bezradni wobec płonącego drzewa, ale jego ścięcie pozwoliło na szybkie opanowanie trudnej sytuacji. - Wielkie podziękowania dla Moyer's Tree Service za przybycie i pomoc w wycięciu tego drzewa (...), abyśmy mogli całkowicie ugasić ogień - napisali strażacy ochotnicy z Ridgeville na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Piorun uderzył tuż przed ich oczami. Niesamowite nagranie z samochodu w Szwecji

Opisane zdarzenie niech będzie przestrogą dla tych, którzy nie wiedzieli, iż w czasie burzy pod żadnym pozorem nie powinno się chować pod drzewami. W ten sposób można narazić się na niebezpieczeństwo utraty życia.

Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić