Chroniła go teściowa. Kot pokrzyżował plany

66

Policjanci z Legionowa zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez trzy sądy i pięć prokuratur w związku z udziałem w oszustwach internetowych w popularnym serwisie sprzedażowym. Mimo braku współpracy rodziny poszukiwanego z policjantami, 25-latek w kajdankach opuścił dom. Ważną rolę odegrał jego kot.

Chroniła go teściowa. Kot pokrzyżował plany
Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

25-letni mężczyzna był podejrzewany o liczne oszustwa internetowe dokonywane w popularnym serwisie sprzedażowym. Poszukiwały go Sądy Rejonowe w Łodzi, Szczecinie i Białymstoku oraz prokuratury z Warszawy, Białegostoku, Hrubieszowa, Śremu i Dębicy. Wydano w jego sprawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu do celów prawnych oraz nakazy doprowadzenia.

Poszukiwany miał do odbycia trzy kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 17 miesięcy. Operacyjne ustalenia doprowadziły kryminalnych z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI do domu na terenie Legionowa. Rozmowa z teściową poszukiwanego, która przekonywała, że 25-latka nie ma w domu, potwierdziła przypuszczenia mundurowych, iż domownicy nie będą z nimi współpracować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Policjanci, niezrażeni postawą kobiety, przeskoczyli przez ogrodzenie, a następnie zapukali do drzwi i weszli do środka. W domu przebywały trzy osoby i kot. To właśnie zachowanie zwierzęcia zwróciło uwagę kryminalnych.

Kot intensywnie wpatrywał się w zaciemnione miejsce pod schodami. Kryminalni sprawdzili to. Odchylili gruby koc i znaleźli pod nim poszukiwanego 25-latka. Wtedy zatrzymali mężczyznę - relacjonuje mazowiecka policja.

Młody mężczyzna w kajdankach trafił do komendy. Po niezbędnych czynnościach został przewieziony bezpośrednio do aresztu śledczego.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić