Chwile grozy podczas leśnego spaceru. Rzucił się na konia

84

To miał być przyjemny sobotni spacer po lesie, a skończył się bólem i traumą. Młoda amazonka przeżyła chwilę grozy, kiedy na wiozącego ją konia rzucił się agresywny pies. Klacz spanikowała i zrzuciła dziewczynę z grzbietu. Właścicielka spłoszonego konia zwróciła się z apelem do wszystkich opiekunów psów.

Chwile grozy podczas leśnego spaceru. Rzucił się na konia
Amazonka przeżyła chwile grozy. Zdj. ilustracyjne (Unsplash)

Sprawę nagłośnił portal epoznan.pl, z którego redakcją skontaktowała się czytelniczka. Kobieta jest właścicielką konia, zamieszkującego stajnię na poznańskich Naramowicach. Jak wyjaśniła, w sobotę dziewczyna z pobliskiej szkółki jeździeckiej, doskonale jeżdżąca konno, jak co weekend wybrała się na spacer po lesie obok stajni na "spokojnym, zrównoważonym kucu".

Klacz jest obyta ze szczekającymi psami i często je mija na swojej drodze, ale są trzymane przez swoich właścicieli na smyczy. Wówczas nie reaguje płoszeniem. W sobotę było inaczej - relacjonuje czytelniczka regionalnego portalu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koszmarny wypadek na pasach w Braniewie. Pieszy był bez szans

Po lesie spacerowała para z owczarkiem niemieckim, biegającym luzem. Jak wynika z relacji kobiety, pies rzucił się w stronę konia. Miał szczekać i biegać między nogami zwierzęcia. - Klacz poniosła, nie zważając na to, że ma jeźdźca na plecach, ponieważ odczytała zachowanie psa jako bezpośrednie niebezpieczeństwo dla swojego życia - tłumaczy właścicielka konia.

Jadąca wierzchem dziewczyna zraniła się o gałęzie i spadła. Ze zdarzenia wyszła z dotkliwymi obrażeniami. Ma stłuczoną miednicę i poranioną rękę. Koń uciekł do stajni, po drodze gubiąc ochraniacz i derkę, którą z grzbietu miał mu ściągnąć agresywny pies.

Czytelniczka epoznan.pl przypomina, że puszczanie psa luzem w lesie jest zakazane, ponieważ czworonogi mogą przepłoszyć leśne zwierzęta. Rzeczywiście, o takim zakazie mówi art. 30 ust. 1 pkt 3 ustawy o lasach. Spuszczanie psa ze smyczy w pobliżu stajni i szkółki jeździeckiej to tym bardziej nieodpowiedzialne zachowanie.

Prosimy o rozwagę, trzymanie psów na smyczy dla bezpieczeństwa nas wszystkich i poszanowania prawa - apeluje właściecielka klaczy.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić