aktualizacja 

Cios dla Łukaszenki. Olimpijczyk będzie walczył za Ukrainę

Reprezentant Białorusi na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008 Paweł Szurmiej zabrał głos w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę. Sportowiec zapowiedział, że zamierza walczyć ramię w ramię z ukraińskimi żołnierzami. Opublikował na ten temat krótki film w mediach społecznościowych.

Cios dla Łukaszenki. Olimpijczyk będzie walczył za Ukrainę
Białoruski wioślarz Paweł Szurmiej będzie walczył jako ochotnik po stronie Ukrainy (PAP, EPA, Twitter)

Trwa siódmy dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Atak na naszego wschodniego sąsiada militarnie wspiera Białoruś. Duża część obywateli kraju rządzonego przez Aleksandra Łukaszenkę nie zgadza się jednak z polityką władz.

Inwazja na Ukrainę. Białoruski sportowiec zgłosił się na ochotnika

W środę głos w sprawie ataku na Ukrainę zabrał białoruski wioślarz Paweł Szurmiej. Reprezentant Białorusi na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008 stwierdził, że zgłosił się do walki na ochotnika. Podkreślił, że razem z Ukraińcami będzie odpierał atak rosyjskiego okupanta.

Jest wielu Białorusinów, którzy będą walczyć po stronie ukraińskiej – ocenił na krótkim nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Białoruś wspiera rosyjską inwazję. Olimpijczyk będzie walczył po stronie Ukraińców

Paweł Szurmiej reprezentował Białoruś w wioślarskiej czwórce podwójnej podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku oraz w Pekinie w 2008 roku. Jego drużyny zajęły odpowiednio 6. i 11. miejsce.

We wtorek pojawiły się informacje, że białoruskie wojska wkroczyły na Ukrainę w rejonie Czernihowa. Wcześniej Aleksander Łukaszenko zapowiadał, że "Białoruś nie planuje przyłączyć się do rosyjskiej operacji wojskowej".

Obejrzyj także: Groźby Putina bez pokrycia? "Nikt wokół tego nie wykonuje"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić