Co z Bożym Narodzeniem? Minister zdrowia mówi o dwóch scenariuszach

278

Czy koronawirus może storpedować święta Bożego Narodzenia? Polacy są zaniepokojeni, bo w ostatnim czasie pandemia znów przybrała na sile. Tymczasem ważne informacje przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Co z Bożym Narodzeniem? Minister zdrowia mówi o dwóch scenariuszach
Adam Niedzielski (Getty Images)

W ostatnim czasie notujemy wzrosty zakażeń koronawirusem. Na razie jednak rząd nie decyduje się na wprowadzanie dodatkowych ograniczeń.

Czy obostrzenia mogą zostać wdrożone na czas świąt Bożego Narodzenia? Minister zdrowia Adam Niedzielski zauważa, że są dwa scenariusze, ale żaden z nich nie powinien storpedować okresu świątecznego.

Jeden zakłada szczyt czwartej fali pandemii w ciągu dwóch tygodni w granicach 25-30 tys. zakażeń dziennie, drugi odsuwa apogeum w czasie na pierwszą połowę grudnia z pułapem 35-40 tys. przypadków. Jest mało prawdopodobne, abyśmy mieli święta Bożego Narodzenia zakłócone covidem i dodatkowymi restrykcjami - zaznacza w rozmowie z PAP.

Wszystko wskazuje na to, że na razie nie ma poważnego zagrożenia lockdownem. Minister Niedzielski zapewnia, że rząd działa w sposób pragmatyczny i chce postępować racjonalnie.

Koronawirus w Polsce. Wróci nauka zdalna?

Uczniowie, spoglądając na wzrosty zakażeń, zastanawiają się, czy wróci nauka zdalna. Co na to Adam Niedzielski?

Minister zdrowia podkreślił, że nie jest w stanie zapewnić, iż nigdy jej nie będzie. Jednocześnie wyraźnie zaakcentował, że utrzymanie stacjonarnej nauki jest traktowane jako priorytet.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić