o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Co ze świadectwami? Jak będzie wyglądało rozdanie świadectw? Zalecenia dla szkół

2
Podziel się

26 czerwca to oficjalna data zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Jak będzie wyglądało tego dnia rozdanie świadectw uczniom? Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało zalecenia w tym zakresie, wskazując jednocześnie kto będzie odpowiedzialny za ostateczną decyzję.

W jaki sposób będzie można odebrać świadectwo?
W jaki sposób będzie można odebrać świadectwo? (PAP)
bDZROUdN

Zajęcia w szkołach zostały zawieszone od 12 marca. Taka decyzja była efektem rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Polsce. Kolejne etapy pandemii powodowały, że zamknięcie szkół było sukcesywnie wydłużane.

Od 25 maja w szkołach podstawowych są organizowane zajęcia dla uczniów klas I-III. Forma zajęć dla nich ma zależeć od warunków epidemicznych w gminie i od możliwości spełnienia wytycznych sanitarnych. Organizowane są też w szkołach stacjonarne konsultacje dla uczniów

Jak będzie wyglądało wręczenie świadectw dla uczniów?

Zajęcia do końca roku szkolnego w formie zdalnej. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, minister edukacji Dariusz Piontkowski potwierdził informację, że zajęcia do 26 czerwca będą odbywać się w trybie online. W wybranych placówkach są organizowane konsultacje dla uczniów, jednak nie są one obowiązkowe.

bDZROUdP

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne – 26 czerwca to data wpisywana na świadectwie promocyjnym. Po stronie dyrektora szkoły pozostaje decyzja o formie i terminie wydania świadectw uczniom - podała rzeczniczka prasowa MEN, Anna Ostrowska.

Rzeczniczka dodała również, że opcji dyrektor będzie miał przynajmniej kilka. Jedną z nich będzie ustalanie indywidualnie z każdym uczniem o dacie oraz godzinie odbioru świadectwa. Możliwe też, że w szkołach będą pojawiać się konkretne klasy bądź grupy uczniów. Najważniejszą informacją jest to, że świadectwo nie będzie musiało być odebrane dokładnie 26 czerwca - taka możliwość będzie również po tej dacie.

bDZROUdV

Jest możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo również w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła - dodała Ostrowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDZROUeq
KOMENTARZE
(2)
rasowasarna
11 miesięcy temu
Teraz rolę nauczycieli przejęli rodzice, no cóż muszą siedzieć z dziećmi po parę godzin by zrealizować materiał zadany przez nauczyciela, który napisał tylko co mają zrobić i zajęło mu to nie więcej niż godzinę.I za to im płacą!! Teraz przed wakacjami nauczycielka mojej siostry zadaję codziennie po 2 tematy z każdego przedmiotu. To co normalnie w szkole robili by minimum 4 dni dziecko w domu ma na to jeden dzień! 50% pensji nauczycieli powinno być przyznane rodzicom
M&M
12 miesięcy temu
Rodzice zarzucają nauczycielom, że biorą kasę za nic, bo to oni pracują z dziećmi. Za co więc bierze kasę pan MEN, skoro za wszystko odpowiada dyrektor szkoły i samorząd?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić