Angelika Karpińska| 

COVID-19 w Polsce. 49-latek zmarł po szczepieniu. Wyjaśniają przyczynę

44

49-latek z powiatu ciechanowskiego zmarł kilka dni po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Mężczyzna został uwzględniony w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych, jednak na razie nie ma dowodów na to, że jego śmierć miała związek ze szczepieniem.

COVID-19 w Polsce. 49-latek zmarł po szczepieniu. Wyjaśniają przyczynę
(Getty Images)

49-latek kilka dni po zaszczepieniu się przeciwko COVID-19 dostał duszności, stracił przytomność, a następnie doszło u niego do zatrzymania krążenia. Pomimo przeprowadzenia resuscytacji nie udało się go uratować.

Jak ustalił "Fakt", mężczyzna był pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej w CIechanowie. 21 stycznia przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Po 6 dniach wystąpił u niego tzw. niepożądany odczyn poszczepienny.

Nie mamy informacji o chorobach dodatkowych. Niemniej jednak był pensjonariuszem DPS co świadczy o tym, że wymagał opieki - powiedziała "Faktowi" Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z biura prasowego ministerstwa zdrowia.

49-latek jest kolejną osobą w Polsce, która zmarła po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Jednak z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że żaden ze zgonów nie był wprost wywołany przyjęciem preparatu.

Ile Polaków zaszczepiło się przeciwko COVID-19?

Łącznie w Polsce zaszczepiono już ponad milion osób. Większość pacjentów otrzymała na razie tylko pierwszą dawkę. Do sanepidu zgłoszono 588 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 492 miały charakter łagodny polegający na zaczerwienieniu i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia.

Zobacz także: Prof. Szuster-Ciesielska mówi o reakcjach niepożądanych po szczepieniu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić