Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Czarnek nie wytrzymał. Odpowiedział Ochojskiej

290
Podziel się:

Sytuacja na granicy z Białorusią wciąż jest palącym tematem wśród Polaków. Jak można było się spodziewać, dzieli on także polityków. Z poglądami opozycji nie zgadza się Przemysław Czarnek, który w mocnych słowach skwitował wypowiedzi europosłanki Janiny Ochojskiej.

Czarnek nie wytrzymał. Odpowiedział Ochojskiej
Przemysław Czarnek (MEiN)

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej nadal trwa. Od kilkunastu dni możemy obserwować siłowe próby przekroczenia granicy z Polską przez migrantów. W tym czasie rannych zostało kilku funkcjonariuszy policji.

Nie wiemy, kim były te osoby, które rzucały kamienie. Ale nawet jeśli to byli uchodźcy, to od czasu ci ludzie mogli po prostu stracić nerwy - komentowała w TVN24 europosłanka Janina Ochojska.

Ochojskiej nie podoba się sposób, w jaki Straż Graniczna "walczy" z migrantami. Kwestionowała m.in użycie armatek wodnych, które były niehumanitarne. Głos na ten temat zabrał także Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Głupota zbiera swoje wielkie żniwo, tylko tyle mogę powiedzieć. Tak samo można powiedzieć, że uchodźcy w jednej ze stolic europejskich zdenerwowali się i w biały dzień zgwałcili kobietę i nikt nie zareagował. Tak samo uchodźcy w innych miastach się denerwują i molestują kobiety - odpowiedział ostro Czarnek na antenie TVP Info.

Czarnek wskazuje różnice

Minister starał się wskazać różnice między uchodźcami a migrantami. Wskazał przykład Polaków, którzy wyjeżdżają na zachód Europy w celach zarobkowych.

Takimi samymi migrantami ekonomicznymi jesteśmy my w krajach Europy Zachodniej, jeśli legalnie tam jedziemy. Ale jeśli ktoś atakuje naszą granicę, żeby przejść przez nią i nie chce być uchodźcą, bo nie zgłasza się w punktach, by złożyć wniosek o azyl, to nie jest uchodźca - dodaje.
Zobacz także: Zaproszenie Witek. Jasna deklaracja Polski 2050
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(290)
bój w hucie
4 miesiące temu
A nadobna dama straciła rozum.
Polka Ada
6 miesięcy temu
W moim poprzednim komentarzu mają być wyrazy: czasami, doborowej. Przepraszam
Polka Ada
6 miesięcy temu
Czasmi trudno się wyciszyć sluchając ludzi, którzy działają na szkodę swojej Ojczyzny. Ochojska stała się bezczelna. Nie rozwijam nawet tego żałosnego występu medialnego tej doborowe grupy. Ich poglądy są nam powszechnie znane. Jak widać z bandyckich ataków z pomocą reżimu Łukaszenki na obrońców naszej ojczystej granicy, nielegalni migranci mają się całkiem dobrze. Czyści, ubrani krzepcy, zmianie przywożeni, z dotykowymi komórami (chyba drzewa nie służyły im do ładowania). Wyposażeni w narzędzia, gaz,granaty hukowe kamienie, gruz, bele, drabiny, kłody, kładki, lasery, lampy stroboskopowe, itp. Gotowi do zmasowanego agresywnego ataku. Taka postawę prezentują ekonomiczni migranci z reżimem. I w obronie tych agresorów staje Polska opozycja. Przy tym siłą rzeczy daje przyzwolenie ponoszenia się Łukaszenki. Przecież to skandal! Skandal! Upokażające. A za to, że jacyś podejmujący próby nielegalnego przekroczenia obcych granic przez trudne i bagniste tereny doznają uszczerbku na zdrowiu,czy nawet zgonu, nie można oskarżać służb i wojska polskiego. Jak trzeba nienawidzić własnego państwa, żeby padały słowa oszczerstw w kierunku jego obrońców. Wyzywania ich od moderców, itp. Kim są ci ludzie?
rynio
6 miesięcy temu
chaaaaa, a może o te gwałty chodzi co nie którym ?
wik
6 miesięcy temu
Panie profesorze, proszę o trochę luzu. Wszyscy wiedzą że brukselskie powietrze dziwnie działa na wiele osób. Pani Ochojska jest potwierdzeniem tego prawidła
Wstyd
6 miesięcy temu
Ochujska strasznie się rozbrykała, społeczeństwa cię rozliczy, zapamięta twoje wypowiedzi
gość
6 miesięcy temu
A miał okazje się nie odzywać...
Jaaaaaa
6 miesięcy temu
Pani Ochojska oraz komentujacy którzy żądają żeby Łukaszenka wyszedł z twarzą to targowiczanie nie widzący tego iż nachodzcy są sprzmierzencami Wasatego I tak jak on nienawidzą Polski. Jedynym honorowym wyjściem dla nich jest powrót do kraju lub pozostanie na Białorusi. Natomiast honorowe wyjście dla dyktatora jest jedno tak jak zrobił to Hitler, zanim to zrobi niech odda Polsce pieniądze za straty jakie ponieśliśmy przez jego wygłupy
123
6 miesięcy temu
p. Ochojska każdy kto przechodzi przez zieloną granicę jest przestępcą. Państwo nasze okazuje im dobroć wypychając z powrotem ,bo normalnie za przekroczenie granicy jest paragraf i więzienie chyba że wcześniej straż graniczna ,go nie zastrzeli za nielegalne przekroczenie. Państwo jest bardzo humanitarne ,za czasów tow. Millera i tow. Cimoszewica tudzież Urbana na granicy strzelano.
Polak
6 miesięcy temu
Dobrze gada, polać mu :)
cezar
6 miesięcy temu
tutaj musze przyznac typkowi racje
prof. MM
6 miesięcy temu
Idź paprochu szukać cnót niewieścich - u swojej żony i córki
kazek
6 miesięcy temu
te.. wy wszystkie antypisiory i obrońcy cnót ochojskich i owsiakowskich - czytać, a nie wymyślać. W treści wypowiedzi nie ma niczego, co by dyskredytowało działania pani Ochojskiej w przeszłości. W ogóle temat tego nie dotyczy.
TW Oscar
6 miesięcy temu
POdobno wszechświat i głupota Totalnej Targowicy w POlszewii są nieskończone. Chociaż co do tej pierwszej opcji są POważne wątpliwości !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić